UWAGA!

Nielegalny eksport

Granica nie zawsze jest szczelna. Wiedzą o tym zarówno celnicy, jak i osoby parające się nielegalnym "eksportem" towarów poszukiwanych u sąsiadów.

Nie zawsze muszą to być papierosy, wódka czy też wydobywany na terenie obwodu kaliningradzkiego bursztyn, które można kupić następnie na bazarach przygranicznych miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Czasami trasa wiedzie w drugą stronę - z Polski nad Pregołę.
     Tym razem celnicy trafili na "wyeksportowane" z naszego kraju m.in. brylanty. Tak było w przypadku dyrektora jednej z kaliningradzkich firm, który z podróży do Polski przemycił na teren obwodu kaliningradzkiego drogocenne kamienie - w tym brylanty i szmaragdy.
     Od końca października w ciągu kilku dni udało mu się sprzedać ponad 200 sztuk tych szlachetnych kamieni. Oprócz tego przedsiębiorczy dyrektor usiłował sprzedać prawie 4 kg technicznego srebra oraz 400 gr złota. Cały towar dotarł na teren obwodu kaliningradzkiego przez jedno z drogowych przejść granicznych z Polski - podała agencja Kaskad.
     W wyniku działań kaliningradzkiej milicji, która współpracując z rosyjskimi celnikami trafiła na ślad kontrabandy, przedsiębiorca został zatrzymany i stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Znalezione podczas rewizji precjoza (były przechowywane na terenie kierowanego przez dyrektora zakładu) zostały wycenione na 9-10 mln rubli (przeszło 33 tys. USD).
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama