UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nietrzeźwi awanturnicy odizolowani

Elbląg, Nietrzeźwi awanturnicy odizolowani

W miniony weekend braniewscy policjanci trzykrotnie interweniowali w związku z przemocą domową. W każdym z przypadków pijany agresor był doprowadzany przez funkcjonariuszy do aresztu. Teraz policjanci będą monitorować bezpieczeństwo pokrzywdzonych w ramach procedury ,,Niebieskiej Karty’’.

Do jednych z podstawowych zadań Policji należy ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra, wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Dlatego funkcjonariusze mają obowiązek interweniowania na zgłoszenia tzw. awantur domowych, a w przypadkach gdy stwierdzą, że wystąpiła przemoc w rodzinie są zobowiązani do rozpoczęcia procedury „Niebieskiej Karty”. Tak też było w miniony weekend.
       W piątek (21.03) oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Elbląskiej trwa awantura. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali pijanego 37-latka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna szarpał kobietę za ubrania i wyzywał. Agresora przewieziono do policyjnej celi.
       Dzień później(22.03) zgłoszenie o podobnej treści. Tym razem nietrzeźwy syn zaatakował matkę. 40-latek popychał kobietę. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odseparowali sprawce awantury, osadzając go w areszcie.
       Chwilę po 22.00 , także tego samego dnia (22.03) mężczyzna wzywa policję, gdyż obawia się swojego brata. Patrol funkcjonariuszy natychmiast jedzie na miejsce, gdzie zastaje krewkiego 31-latka. Pijany mężczyzna nie tylko groził pozbawieniem życia członkowi rodziny, ale także wywracał meble i wyzywał go.
       W każdym z powyższych przypadków policjanci wszczęli procedurę ,,Niebieskiej karty’’. Teraz to dzielnicowi będą monitorować bezpieczeństwo pokrzywdzonych.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama