UWAGA!

Nieudana próba przekupstwa

Wczoraj (30 lipca) w godzinach nocnych na drogowym przejściu granicznym w Bezledach, dwaj obcokrajowcy chcieli wjechać do Polski pomijając nasze prawo. Do kontroli granicznej stawili się samochodami ciężarowymi bez badań technicznych dopuszczających pojazd do ruchu drogowego.

Funkcjonariuszka Straży Granicznej dokonująca odprawy poinformowała, że jest to wykroczenie, w związku z czym nakłada mandat karny w wysokości 500 zł na każdego z nich. Rosjanin z Białorusinem, wspólnie usiłowali wpłynąć na zmianę decyzji funkcjonariuszki nakłaniając do odstąpienia od podjętej decyzji, proponując „dogadanie się” i polubowne załatwienie sprawy.

 


     Swoją propozycję poparli 200 zł banknotem, włożonym najpierw do paszportu Rosjanina, a po zdecydowanej odmowie podjęli drugą próbę wkładając pieniądze do paszportu Białorusina. Funkcjonariuszka pouczyła cudzoziemców o karalności takiego zachowania, ci jednak uparcie stali przy swojej propozycji. W związku z czym funkcjonariuszka zatrzymała podróżnych, sprawców próby przekupstwa.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jaki prezydent tacy obywatele, u ruskich bez łapówki nic się nie załatwi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamkoss(2008-07-31)
 • od ruskich i białorusów nie biezcie łapówek zamykac ciuli
 • a dlaczego nie ma nic o wypadku policyjnego motocyklu?? czyżby ktoś nie chciał się narazić policji i o tym pisać?? o bandziorach i młodych chłopakach z woreczkiem od marichuany to tak ale o policji to już nie??
 • 200 zl to za malo. Dostanie ponad kafla nagrody za uczciwosc. Zaproponowali by z 5 kafli to Pani funkcjonariuszka oblizalaby paluszki po czym skromna sumke dyskretnie schowala do kieszeni
 • czy ty sie dobrze czujesz? jka koles mial zaplacic 500zl to po co mial by dawac "5 kafli laópwki"?
Reklama