UWAGA!

Niezorganizowani i niebezpieczni

Od 2 do 5 lat więzienia i nakaz zapłaty odszkodowania - Sąd Okręgowy w Elblągu skazał członków grupy oskarżonej o wymuszenia pieniędzy, rozboje i kradzieże.

Ośmiu mężczyzn odpowiadało za brutalny napad na trzy osoby w Morągu, rozbój przy użyciu kija bejsbolowego w Łodzi i próbę napadu, także w Łodzi. Przestępstwa miały miejsce w 1997 roku. Ich ofiary straciły co najmniej 28 tysięcy złotych.
     Wczoraj bandyci usłyszeli wyroki od dwóch do pięciu lat więzienia. Część z nich musi solidarnie zapłacić 8300 złotych odszkodowania jednej z pokrzywdzonych kobiet. Ostatniego oskarżonego, który zrezygnował z napaści na upatrzoną ofiarę, sąd uniewinnił.
     Sędzia Irena Śmietana nie podzieliła zdania prokuratury, że w tym przypadku można mówić o zorganizowanej grupie przestępczej. Uwzględniła jednak wniosek prokuratorów o nadzwyczajne złagodzenie kary dla trzech oskarżonych.
     - Dzięki temu, że współpracowali z organami ścigania, było możliwe wyjaśnienie całej sprawy - uzasadniała wyrok sędzia Śmietana.
     Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Łodzi, grupa ma na swoim koncie ponad dwadzieścia czynów. Akt oskarżenia dotyczący przestępstw mniejszego kalibru trafił do sądów rejonowych w Ostródzie i Elblągu.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama