UWAGA!

Nocny rejs jachtu „Calvados”

Do godziny 3 w niedzielę (2 maja) trwały działania funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Kaszubskiego Dywizjonu SG związku z niefrasobliwą żeglugą po zmroku na Zalewie Wiślanym jachtu s/y „Calvados”, na którego pokładzie było sześć osób.

Tuż przed godz. 21 pełniący służbę funkcjonariusze MOSG w krynickiej Placówce SG na podstawie zobrazowania radaru (ZSRN) ustalili, że z portu we Fromborku wyszła niezidentyfikowana jednostka pływająca i wzdłuż brzegu kierowała się w kierunku granicy państwowej. Około 2,4 mil morskich na północny-wschód wspomniany cel rozpoznali funkcjonariusze z jednostki SG-044. Okazało się, że jest to polski jacht s/y „Calvados”, a na jego pokładzie jest sześć osób. Kapitanowi nakazano powrót do Fromborka.
       Po zawinięciu do portu załogę poddano kontroli. Na jachcie przebywało dwóch Polaków, trzech Rosjan i Ukrainka. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie jakichkolwiek dokumentów, potwierdzających ich tożsamość. Natomiast dziwne zachowanie kapitana sprawiło, że został on poddany przez policjanta badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał wynik 1,2 promila. Został on zatrzymany do dyspozycji policjantów z KP we Fromborku.
       Najwięcej kłopotu było z uzyskaniem dokumentów Ukrainki. Dostarczono je dopiero ok. godz. 1. Po sprawdzeniu dokumentów Rosjan i Ukrainki, osoby te zwolniono.
       Kierowanie jednostką w ruchu morskim pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.
      
      
      
kmdr por. Grzegorz Goryński, MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama