UWAGA!

Nocny włam do sklepu

Elbląg, Nocny włam do sklepu

W nocy dwóch 18-latków włamało się do jednego ze sklepów przy ul. Kościuszki. Ukradli alkohol oraz kasetkę od kasy fiskalnej. Po krótkim pościgu zatrzymali ich policjanci. Za kradzież z włamaniem sprawcom może grozić kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj (11 listopada) przed północą dyżurny elbląskiej komendy został poinformowany o włamaniu do sklepu przy ul. Kościuszki. Na miejsce natychmiast wysłał policyjne patrole.
       - Sprawców nie było już w sklepie – mówi sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Funkcjonariusze zauważyli wybitą szybę w drzwiach, przez którą najprawdopodobniej weszli włamywacze. Drugi z patroli w tym samym czasie sprawdzał okoliczne ulice – dodaje sierżant Nowacki. - Chwilę później policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczęli odrzucać w krzaki trzymane wcześniej pakunki. Policjanci natychmiast podjęli za nimi pościg. Mężczyźni próbowali ukryć się za jednym z ogrodzeń w okolicach ulicy Bema. To jednak na nic, bo po chwili siedzieli już w kajdankach w policyjnym radiowozie.
       Zatrzymani to dwaj 18-latkowie: Krystian M. i Damian J. Policjanci zabezpieczyli skradzione przez nich przedmioty. Była to torba z alkoholem oraz kasetka od kasy fiskalnej. Jak się okazało, obaj sprawcy byli pod wpływem alkoholu. Damian J. miał 1,53, a Krystian M. 0,39 promila alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem. Kodeks Karny przewiduje za ten czyn nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama