UWAGA!

Odpowie jak dorosły

Prokuratura w Braniewie wysłała do elbląskiego sądu akt oskarżenia przeciwko 16-latkowi, podejrzanemu o zabójstwo 8-letniego Bartka. Obaj chłopcy byli wychowankami domu dziecka we Fromborku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. 8-letni Bartek zginął od ciosów nożem. Jego ciało znalazł przypadkowy mężczyzna kilkaset metrów od domu dziecka we Fromborku. Policja w ciągu kilku godzin ustaliła podejrzanego. Okazał się nim 16-latek, który zaraz po morderstwie uciekł z placówki. Policja zatrzymała go w Elblągu.
     Anna Kos, rzeczniczka braniewskiej policji powiedziała, że podejrzany przyznał się do winy i wyjaśnił, że zabił chłopca, bo się z nim pokłócił. Obaj mieli zbudować domek z gałęzi na polanie.
     16-latek - według wychowawców domu dziecka - sprawiał problemy wychowawcze, ale nigdy nie bił i nie maltretował młodszych dzieci. Był już wcześniej znany policji z ucieczek i kradzieży. Przed sądem będzie odpowiadał jak dorosły. Ze względu na wiek, grozi mu 10 lat więzienia, ponieważ tak stanowi orzecznictwo sądu najwyższego wobec nieletnich, którzy dopuszczają się morderstwa.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama