UWAGA!

Okazja nie zawsze jest okazją… dla nas

 
Elbląg, Okazja nie zawsze jest okazją… dla nas

Dwie osoby zgłosiły w elbląskiej komendzie policji wyłudzenie. Sytuacja miała miejsce podczas zakupu na aukcji internetowej. Jej przedmiotem były telefony komórkowe. Osoby, które wygrały aukcję nie otrzymały zamówionego towaru, mimo wpłacenia pieniędzy. Za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mechanizm działania oszustów internetowych jest zwykle bardzo podobny. Oferują do sprzedaży towar w atrakcyjnej cenie, często nieco niższej od konkurencji. Podobnie było w dwóch elbląskich przypadkach. Osoby kupiły telefony komórkowe za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Pierwsza transakcja miała miejsce w październiku, a jej wartość opiewała na sumę około 200 złotych. Mimo wpłacenia pieniędzy towar nie trafił do kupującego.
       Druga ze zgłoszonych spraw, miała miejsce 30 grudnia 2012 r., a dotyczyła kupna telefonu o wartości 1000 złotych. W tym przypadku, również mimo wpłacenia pieniędzy zamawiający nie otrzymał przesyłki z telefonem. Elbląscy policjanci z wydziału przestępstw gospodarczych wyjaśniają oba przypadki nie wywiązania się z umowy. Jeżeli zostanie udowodnione celowe działanie jako oszustwo, sprawcy może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
       Przed skorzystaniem z usług portali aukcyjnych czytajmy dokładnie regulaminy a transakcję przeprowadzajmy zgodnie z ich treścią. W przypadku nieuczciwych sprzedających możemy również korzystać z pomocy administratora portalu. Możemy również skorzystać z bezpiecznych form zakupów.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama