UWAGA!

Okradali mieszkania

Elbląg, Okradali mieszkania
(fot.rp)

Do tymczasowego aresztu trafili trzej mężczyźni podejrzani o dokonanie kilku włamań do mieszkań na terenie miasta. Wybierali te słabiej zabezpieczone i kradli z nich sprzęt elektroniczny, pieniądze i biżuterię.

Policjanci kryminalni i dochodzeniowo-śledczy, pracując nad sprawą włamań, które zdarzały się od początku grudnia ubiegłego roku ustalili, że stoją za nimi trzej sprawcy: 33-letni Marcin O., 27-letni Michał D. oraz 30-letni Mariusz M. Wskazywały na nich m.in. zabezpieczone na miejscach ślady kryminalistyczne oraz informacje operacyjne kryminalnych.
       - Mężczyźni włamywali się do upatrzonych wcześniej mieszkań – mówi sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Wybierali te słabiej zabezpieczone. Ich łupem padał sprzęt elektroniczny, pieniądze i biżuteria. Często też zabierali przypadkowe rzeczy, z których spieniężeniem mieli później problem. Z jednego z okradzionych mieszkań zabrali m.in. niekompletny komputerowy modem. Policjanci udowodnili też jednemu z trójki zatrzymanych kradzież dwóch telefonów komórkowych z lokalu gastronomicznego w centrum miasta. Mężczyzna zabrał je wykorzystując nieuwagę klientów.
       Mężczyźni byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz i za obecne swoje czyny odpowiedzą przed sądem, tym razem czekając na rozprawę w areszcie. Całej trójce, za kradzieże z włamaniem może grozić – zgodnie z Kodeksem Karnym - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama