UWAGA!

Oskarżeni nie przyszli

Przed elbląskim sądem miały stanąć 32 osoby oskarżone o wyłudzenie z elbląskiego oddziału Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej w Gdyni kilkuset tysięcy zł. Proces został jednak odroczony.

Całe przedsięwzięcie zorganizowali byli pracownicy banku. Szukali osób, które nie miały żadnych dochodów i za nieduże kwoty zgadzały się użyczyć swoich nazwisk. Korzystając z ich danych osobowych oszuści wypełniali wnioski o kredyt. Część dokumentów fałszowali. Na innych - autentycznych - wpisywali fałszywe dane. Udało im się wyłudzić w ten sposób kilkadziesiąt kredytów. Większość z nich opiewała na 20 tysięcy zł. Łącznie bank stracił ponad 600 tysięcy zł.
     Sąd odroczył rozprawę do 26 listopada, ponieważ dziewięciu oskarżonych nie zjawiło się zjawiło się w sądzie dzisiaj. Zostaną doprowadzeni do sądu przez policję.
     Łącznie akt oskarżenia mówi aż o 47 osobach. Część z nich jednak chce dobrowolnie poddać się karze i będą one odpowiadały przed sądem w osobnym postępowaniu. Sześciu oskarżonych ukrywało się. Trójkę już złapano.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama