UWAGA!

Oskarżony wpłaca poręczenie w ratach. Sąd czeka na 200 tys. zł tylko do jutra

 Elbląg, Proces Jana R. ps. "Kulawy" a ruszyć w lipcu. Sąd czeka na powrót "Kacpra"
Proces Jana R. ps. "Kulawy" a ruszyć w lipcu. Sąd czeka na powrót "Kacpra" (fot. arch. portEl.pl)

Brakuje 20 tys. zł do pełnej, deklarowanej kwoty poręczenia za Marcina K., jednego z oskarżonych w procesie tzw. gangu "Kulawego". Z tego powodu dziś (14 maja) sąd nie wydał postanowienia o uchyleniu wobec mężczyzny decyzji o tymczasowym aresztowaniu. Czeka na potwierdzenie wpłaty okrągłych 200 tys. zł do jutra.

Marcin K. zasiada na ławie oskarżonych w procesie grupy z Kisielic, której zarzuca się m.in. przestępstwa narkotykowe, wyłudzenia odszkodowań oraz podwójne zabójstwo. Grupie, której miał przewodzić Jan R. ps. "Kulawy". Proces wrócił do ponownego rozpoznania przez elbląski sąd po czterech latach od wydania poprzedniego wyroku. Tak zdecydował bowiem Sąd Apelacyjny w Gdańsku.
       Marcin K. od miesięcy jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Niespodzianką było wtorkowe wystąpienie jego obrońcy, mecenasa Michała Borzdyńskiego. Ten oświadczył, że jego klient w procesie chce uczestniczyć, ale wnioskuje o zmianę środka zapobiegawczego - z aresztowania na poręczenie majątkowe w wysokości 200 tys. zł. Marcin K. przebywa prawdopodobnie w Meksyku i szacuje, że na powrót do kraju potrzebuje kilku tygodni. Sugeruje, by proces ruszył w lipcu.
       - Gdyby nie złożoność całej sytuacji procesowej to można by powiedzieć, że sąd został postawiony pod ścianą, ale biorąc pod uwagę względy ekonomiki ten wniosek wydaje się racjonalny – przyznał prokurator Andrzej Litwińczuk z Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. - Wyłączanie do odrębnego postępowania tego oskarżonego, w takim procesie, rodziłoby dosyć spore komplikacje. W mojej ocenie, termin, który zadeklarował obrońca- oczywiście, jak będzie to nie wiadomo - nie jest na tyle odległy, by stanowił przeszkodę.
       Wczoraj na konto elbląskiego sądu wpłynęło tylko 150 z deklarowanych 200 tys. zł. Dziś (14 maja) rano okazało się, że to już 180 tys. zł.
       - Wydanie postanowienia w tej sprawie nastąpi jutro, bo obrońca Marcina K. deklaruje, że dosłownie za chwilę wpłaci brakujące 20 tys. zł - mówił prokurator Litwińczuk.
       Michał Borzdyński nie chciał komentować sytuacji. Natomiast sędzia Tomasz Piechowiak oznajmił, że odracza proces do 2 lipca, zaś do jutra czeka na potwierdzenie wpłaty całej sumy poręczenia majątkowego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Obrońca hahahaha? chyba sam za Kacpra wpłaca kasę żeby dług spłacić.
 • Jak można przestępców wypuszczać nawet za kaucją ? Istnieje możliwość matactwa i potem Prokuratura nic nie będzie w stanie udowodnić. Żałosne !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  lukaszka1989(2015-05-14)
 • Nie chciał ten niedołęga komentować bo nie wie co powiedzieć. .. .taki z niego adwokat. .. ..
 • Czyta się jak scenariusz komedii. Mam nawet już tytuł: ?Za pieniądze ksiądz się modli" W przedostatnim odcinku ta scena z ?Kulawym" chrapiącym w łóżku w sądzie na sali rozpraw to już kult.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Boloztaczką(2015-05-14)
 • Ten proces to kpina. Jeden WIELKI KLAPS w policzek dla wymiaru sprawiedliwości!!!!!
 • Czy nikogo nie zastanawia skąd ten śmieć społeczny ma 200 tys na kaucje dziesiątki tys na adwokata i od prawie 10 lat siedząc w pudle? Czy ktoś się zastanawia jak to możliwe, że kacper i spółka tak długo funkcjonowali na naszym podwórku ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  1
  c.ciorka(2015-05-14)
 • Żądamy upublicznienia nazwisk osób które wpłaciły za niego kaucje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  kat.na.idiotów(2015-05-14)
 • to to ch**. .. najważniejsze, że od dziś w Biedronce jest promocja na SOKI, NEKTARY i NAPOJE w kartonach - 20%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  ByleByNieByleKto(2015-05-14)
 • co na to minister? Drżyjcie elbląskie dyskoteki! a moze jakis wrog sprzatnie kacperka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  SądSądem(2015-05-14)
 • Nie az sie czytac nie chce zeby taki chwast, smiec stawjal warunki. Jednak papugi maja serce ze stali tylko kasa sie liczy ludzi przemielili przez maszynkie rodziny cierpia a papuga rece zaciera i kaske upycha. Ci meszczyzni co do tej pory ich cial nie odnalezli to zapewne tego samego pokroju co ta grupa na lawie oskarzonych zasiada mowi sie o nich biznesmsni. Pseudo biznesmeni.
 • do "kat. na. idiotów" odpowiedz to mecenas B. .. .. dług spłaca. .. PROSTE
 • uuuuu to sie robak nie popisal, najwpierw zagonil Kapra na psy teraz nie ma hajsu, robak to konfident co sprzedal wilkancow kardacha i kacpra a Psiarnia mu kryje dupe po tym jak w braniewie sie zprul.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  kulawy2(2015-05-14)
Reklama