UWAGA!

Papierosy w passacie

 Elbląg, Papierosy w passacie

1200 paczek papierosów zmieścił w swoim passacie 50-letni mężczyzna. Gdy policjanci zatrzymali go do kontroli okazało się, że paczki papierosów nie mają polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Oprócz grzywny może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Najbardziej dotkliwa przy tego typu przestępstwach skarbowych jest jednak kara grzywny, która zazwyczaj jest wysoka i może sięgać kwoty nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 50-letni mężczyzna, który przewoził autem papierosy bez polskich znaków akcyzy odpowie właśnie za przestępstwo skarbowe. Policjanci, którzy zatrzymali go w sobotę około południa na ul. Sadowej w Elblągu znaleźli w jego aucie 1200 paczek papierosów. Wypełniały one niemal całe wnętrze auta. Mężczyzna wcześniej kupił je i zamierzał odsprzedać z zyskiem. Takie działanie jest jednak zabronione i jest traktowane, jako przestępstwo.
       Zabezpieczony towar trafił do policyjnego magazynu. Mężczyzna stanie przed sądem. Oprócz grzywny może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama