UWAGA!

Pies zamarzł na mrozie - bezduszny właściciel w rękach policjantów

Elbląg, 40-letni Robert B. przywiązał sznurem swojego psa do drabiny wejściowej na ambonę myśliwską i pozostawił go na mrozie. Zwierzę zdechło z zimna
40-letni Robert B. przywiązał sznurem swojego psa do drabiny wejściowej na ambonę myśliwską i pozostawił go na mrozie. Zwierzę zdechło z zimna (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z Młynar (pow. elbląski) zatrzymali 40-letniego Roberta B., który dwa dni temu przywiązał swojego psa do drabiny wejściowej na ambonę myśliwską i pozostawił go na mrozie. Zwierzę nie wytrzymało zimna i zdechło. Bezdusznemu właścicielowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło w niedzielę (17 stycznia) w jednej z miejscowości na terenie gminy Godkowo.
       - 40-letni Robert B. wyszedł rano ze swoim owczarkiem niemieckim z zamiarem porzucenia zwierzęcia – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Przywiązał psa sznurem do drabiny wejściowej na ambonę myśliwską i poszedł. Owczarka znaleźli policjanci dzień później. Niestety, już martwego. Dzięki informacjom, które przekazali śledczym mieszkańcy miejscowości, wpadli oni na trop mężczyzny. Został zatrzymany kilka godzin później w swoim domu.
       40-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Okazało się, że dostał owczarka od znajomego miesiąc wcześniej.
       - Według jego relacji pies nie szczekał, był chudy i nie słuchał poleceń – mówi Jakub Sawicki. - To dla mężczyzny był wystarczający powód, by uśmiercić zwierzę.
       Robert B. nie był wcześniej karany. Teraz odpowie za znęcanie się ze szczególnych okrucieństwem i śmierć swojego psa. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
      
       Ustawa o ochronie zwierząt
       Art. 35. 1. (8) Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
       2. (9) Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa ze szczególnych okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
      
oprac. A na podst. info. KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dajcie mi tego chwasta. To samo zrobie z nim co on z tym biednym psiakiem. Po co go karac szkoda pieniędzy ma na takich jak on. A kara dodatkowa to praca w schronisku czyszczenie klatek pd piesków odchodów. Może z czasem nauczy się bydle szacunku i miłości do zwierząt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  miłośniczka zwierząt(2010-01-19)
 • morderca.
 • Co za frajer. Temperatura w nocy spada do -15.Pies nie był w stanie tego wytrzymac. Tylko odsiadka przynajmniej 1 rok bez zawiasów.
 • 2 lata! za morderstwo! taki koleś zrobiłby to samo z cżłowiekiem, bezduszny potwór!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  miłośniczka psów(2010-01-19)
 • Skur***yn zaje***y, ku**s w dupe to mało!
 • a może tego właściciela przywiązać do ambony i poczekac co z tego będzie. Poczekajmy na większe mrozy bo te co są obecnie to 2 tygodnie musiałby tam byc przywiązany. Zabic okrutnika bez skrupułów.
 • Najgorsze, ze gosc dostanie 6m -cy w zawiasach i bedzie dalej psy wiazał. Żal i smutek po piesku bo napewno mial serce w przeciwienstwie do kata
 • i zapewne dostanie w zawiasach. .. .
 • Do gazu z łotrem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Sprawiedliwy Juliusz(2010-01-19)
 • Jak można coś takiego zrobić i spać po nocach nie wyobrażam sobie; za małe kary stosuje się wobec winnych przestępstwa bo to przecież zbrodnia;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Marcysia.(2010-01-19)
 • Czy można być oskarżycielem posiłkowym (obok prokuratora) w takiej sprawie? - mam nadzieję, że sąd skaże go na maksymalny wymiar kary - na takiego szkoda nawet "przysłowiowej kulki", w pier... jeść powinni mu dać wtedy gdy na to zapracuje. Jak trzeba być wyrachowanym, zimnym draniem, aby w ten sposób postąpić?
 • My wiemy co zrobic, ale czy mloda sędzina będzie wiedziała i się nie bała skazać tego. .. .. na 2 lata. Gdzie tu są ludzie PiS ? Czy ich interesuje coś, co nie zaszkodzi premierowi ? Przy takich wlasnie zwyczajnych sprawach mozna zdobć poparcie spoleczeństwa, a nie przy aferze hazardowej. wszystkie sondaże pokazują, że ludzie pragną silnego panstwa, silnej policji i zdecydowanych sądów, a nie ciąglego poblażania dla przestępców.
Reklama