UWAGA!

Piesi potrąceni na pasach – policjanci apelują o ostrożność na drodze

 Elbląg, Piesi potrąceni na pasach – policjanci apelują o ostrożność na drodze

W ciągu ostatniej doby na terenie Braniewa doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych na pasach. Na szczęście poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze zwracają się zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku.

Wczoraj (7 stycznia) po godz. 15:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy policji został powiadomiony o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Interweniujący patrol ustalił, że kierowca passata jadąc ulicą Królewiecką nie ustąpił pierwszeństwa 36-latce, która znajdowała się na pasach i najechał na nią. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy mężczyźnie.
       Zaledwie dwie godziny później funkcjonariusze otrzymali informację o kolejnym potrąceniu pieszego. Tym razem do zdarzenia doszło na ul.Kościuszki w Braniewie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca bmw potrącił idącego po pasach mężczyznę. Na szczęście 73-latek nie odniósł obrażeń. Kierowcę za spowodowanie kolizji ukarano 500-złotowym mandatem.
       Tego samego dnia doszło do jeszcze jednego zdarzenia na terenie miasta, tym razem z udziałem motorowerzysty. Zgłoszenie policjanci otrzymali około godz.19. Okazało się, że jadący skodą mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go motoroweru i na ul. Królewieckiej najechał na prowadzącą ten pojazd kobietę. Sprawca kolizji został ukarany 500-złotowym mandatem.

Policjanci przypominają, że przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a
       wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by  pamiętali o elementach odblaskowych, zwłaszcza po zmroku.

KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak i nie cierpię słowa "Policja apeluje "- Zastąpiłbm "Policja bierz się ostro do roboty "!
  • Jak ja nie cierpię słowa "Policja apeluje "- Zastąpiłbym "Policja bierz się ostro do roboty "!
  • Apel do pieszych : dajcie sobie szansę i nie wchodźcie bezpośrednio przed pojazd, szczególnie o tej porze roku. Jest ciemno, mokro, a wasze ciemne ubrania nie kontrastują z otoczeniem. Szczególnie na przejściach słabo doświetlonych. W przypadku zatrzymania się przed przejściem jednego pojazdu, którego kierowca was zauważył nie oznacza to że widzi was kierowca nadjeżdżający z przeciwka. Apel do ludzi w kapturach, szczególnie młodzieży, która zbliżając się do pasów widzi w sposób tunelowy. Nie obchodzi go zasada patrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i dopiero wejdź.
  • Piękny wykład ! A ja zaapeluje - kierowco, jadąc drogą i widząc znak przejście dla pieszych, to zwolnij maksymalnie ile możesz i włącz również koncentrację na maksa! Po co Ci potem tyle kłopotów i wyrzutów sumienia jak go oczywiście posiadasz.
Reklama