UWAGA!

Pijani gimnazjaliści zdewastowali wiatę przystankową

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 11
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wybryki chuligańskie
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2009-12-28
14:24

Policjanci patrolujący miasto zatrzymali trzech pijanych gimnazjalistów podejrzanych o rozbicie wiaty przystankowej przy ul. Mazurskiej. Wandale odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zdarzenie rozegrało się wczoraj (27 grudnia) około godziny 21.30.
       - Funkcjonariusze patrolujący miasto usłyszeli przez radiostację informację o grupie osób kopiących szyby w wiacie przystankowej – informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. – Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że wandalami są trzej 16-latkowie: Tomasz B., Kamil M. oraz Mateusz R. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Powodem, dla jakiego wybili 5 szyb w wiacie przystankowej była najprawdopodobniej chęć zemsty – kontynuuje sierż. Nowacki. - Godzinę wcześniej, z uwagi na swoje agresywne zachowanie i brak biletów, nastolatkowie zostali wyproszeni przez kierowcę z miejskiego autobusu i musieli do domów wracać pieszo. Na drodze stanęła im przystankowa wiata oraz związane z nią „złe skojarzenia" więc postanowili ją zniszczyć. Teraz poniosą konsekwencje swojego czynu. Co więcej, podczas legitymowania policjanci znaleźli przy jednym z 16-latków dowód osobisty należący do jego starszego brata – dodaje sierż. Nowacki. - Nieletni tłumaczył policjantom, że brat dał mu ten dokument jeszcze tego samego dnia. Policjanci nie uwierzyli i sprawdzili tę informację. Okazało się, że brat 16-latka zgubił dowód w niewyjaśnionych okolicznościach i wyrobił sobie już nawet nowy dokument. Policjanci wyjaśnili więc od razu te tajemnicze z pozoru okoliczności.
       Teraz cała trójka 16-latków odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bagatelizowanie przez sady takich blachych z pozoru spraw powoduje w mlodzieży poczucie bezkarności, co owocuje za jakiś czas ciezszymi przestepstwami. Ukarac zabraniem koncesji pub ktory sprzedał im alkohol, a rodzice w calości muszą pokryć powstale straty to tylko zgodne z przepisami pobozne życzenia, ale niespelnialne w Polsce. Jakoś w Polsce mimo obietnic PiS - u i PO nie moze zadziałać prosta amerykanska zasada --- ZERO Tolerancji !
 • Ci młodzi ludzie jeszcze nic dobrego nie zdążyli zrobic dla społeczeństwa i nie może być przyzwolenia dla ich nagannego zachowania. Uważam, że powinni zostać ukarani i oni i ich rodzice a sposób ukarania powinien zostać podany do publicznej wiadomości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teresaz.(2009-12-28)
 • Pobili szyby na przystanku z powodu zemsty :P na przystanku ? Co im ten przystanek zrobil? moze autobus sie im spuznil ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MalyBoBo(2009-12-29)
 • Wybili szyby z zemsty? A co im takiego ten przystanek zrobil? Moze spuznil im sie autobus :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MalyBobo(2009-12-29)
 • Wpiernicz pasem wojskowym na dupska, aby się poszczali i 2 mce pracy społecznej np :) naprawianie ławek i przystanków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wk..ny(2009-12-29)
 • Sprawa pobicia lekarza w Bazantarni rozpoczęła się w sądzie po roku od zdarzenia, ciekawe, kiedy ta super prosta przykladowa dla sadów 24 godzinnych trafi na wokandę, czyżby elbląski Sąd chce być polskim rekordzistą w przeciaganiu spraw ?
 • "Teraz cała trójka 16-latków odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich" a ten co ukradł dowód, przed własnym bratem, ja bym go chyba rozniósł jakby mi zwinął dowód osobisty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehehe(2009-12-29)
 • Podstawówki chodzą na wycieczki do Komendy np : 18 po co ? A gdzie profilaktyka dla gimnazjalistów pewnie w du. .o to psełdo wychowanie przez ciało pedagogiczne. Giertych wróć.
 • nie cialo pedagogiczne spłodziło te dzieci tylko ich rodzice, więc oni przede wszystkim powinni zająć się wychowaniem swoich pociech, a nie ich "hodowaniem", troszkę miłości, zrozumienia, spędzenia wspólnie czasu, proste nie? A niestety poprzedniku owe ciało pedagogiczne nie może nawt złego słowa powiedzieć to Twoje pociechy, bo będzie afera, że nauczyciel zareagował, że zwrócił uwagę, jak śmiał!!! itd, itp. Niech każdy wychowuje swoje pociechy i nie zwala tego obowiązku na innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pociecha(2009-12-30)
 • Niestety, masz rację - pociecho.
 • Ciekawa zemsta. Teraz przyszedł czas zemsty na policjantach którzy ich zatrzymali? Co bedzie celem? Radiowóz czy komenda na 1000-lecia?
Reklama