UWAGA!

Po pijanemu „pożyczył” kajaki

Policjanci z Wilcząt zatrzymali 57-letniego Alfonsa B., który ukradł dwa kajaki pozostawione na dzikiej plaży w okolicach miejscowości Dębiny. Mężczyzna przyznał, że był wówczas mocno pijany.

Kajaki zniknęły w sobotę (26 lipca) z dzikiej plaży w okolicach miejscowości Dębiny gm. Wilczęta. Właściciele w tym czasie udali się na pole biwakowe nad Jezioro Pierzchalskie (gm. Płoskinia). Sprzęt przyciągnął uwagę jednego z mieszkańców gm. Wilczęta, który akurat przechadzał się brzegiem rzeki Pasłęki. Wykorzystując nieobecność właścicieli pozwolił sobie wziąć dwa z kilku kajaków i zniknął.
     Gdy na drugi dzień pokrzywdzeni zgłosili fakt kradzieży policjantom z Wilcząt nie potrafili podać żadnych szczegółów dotyczących okoliczności kradzieży. Funkcjonariusze przeczesali nabrzeże rzeki i znaleźli kajak ukryty w sitowiu. Policyjne rozpoznanie doprowadziło ich do sprawcy – 57 – letniego Alfonsa B. mieszkańca gm. Wilczęta. Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek (30 lipca). Przyznał się do kradzieży dwóch kajaków, lecz nie potrafił wyjaśnić, co się stało z drugim kajakiem. Jak sam powiedział, gdy „pożyczał” sprzęt, był wówczas mocno pijany.
     Alfons B. poddał się dobrowolnej karze. Za kradzież dwóch kajaków i wiosła o łącznej wartości 1.250 zł grozi mu kara do 5 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • skąd macie takich reporterów? ten sam artykuł kropka w kropkę jest na E24 tyle tylko że ukazał się jakieś pół godziny wcześniej. Dajcie mi też taką pracę chętnie napiszę artykuł metodą "ctrl+c ctrl+v"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  opracował A(2008-08-04)
 • Jak znam życie, to oba dzielne portale żerują na pracy Jakuba Sawickiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czytek(2008-08-04)
 • mamba Wszystkie media korzystają z tych samych policyjnych gotowców - ot i cała tajemnica. A ten nie kropka w kropkę za E24,bo nieco zmieniony.
 • darować mu kare bo dobry i szczery chłop i kupić mu w prezencie od gminy kajak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znajomy(2008-08-10)
Reklama