UWAGA!

Pobił kobietę na śmierć. Ruszył proces Michała G.

Elbląg, Pobił kobietę na śmierć. Ruszył proces Michała G.
(fot. AD, arch. portEl)

Uderzał pięściami po głowie, kopał, szarpał i popychał Monikę, aż ta wpadła do strumyka płynącego w parku Kajki i uderzyła głową w drewniane paliki. Tak ją zostawił i uciekł. W efekcie nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala, gdzie następnego dnia zmarła. 35-letni Michał G. odpowiada przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki oraz za nieudzielenie jej pomocy.

Tragiczne w skutkach sceny rozegrały się w nocy z 16 na 17 września 2017r. w parku Kajki. Z ustaleń policjantów wynikało, że tam para, która wracała z imprezy, pokłóciła się. Michał G. miał uderzać pięściami po głowie Monikę F., kopać po ciele oraz szarpać i popychać, w następstwie czego kobieta wpadła do strumyka uderzając się o drewniane paliki, które go zabezpieczały. Doznała wstrząśnienia mózgu i straciła przytomność. Zmarła następnego dnia w szpitalu.
       35-letni Michał G. został przesłuchany w prokuraturze. Przyznał się do zarzucanego czynu, ale odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
       Po roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu postawiła Michałowi G. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci Moniki F. oraz nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
       Proces rozpoczął się w październiku przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Kolejna rozprawa odbędzie się 28 listopada.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama