UWAGA!

Podróżni z podrobionymi dokumentami w Grzechotkach

 
Elbląg, Podróżni z podrobionymi dokumentami w Grzechotkach
fot. Straż Graniczna

W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm mężczyznom, którzy do kontroli okazali podrobione dokumenty. Obywatel Rosji posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem ADR, a obywatel Niemiec przedstawił kontrolerom podrobione litewskie prawo jazdy.

Do odprawy 17 lipca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na wyjazd z Polski stawili się samochodem ciężarowym marki man Rosjanie w podwójnej obsadzie. 43-letni pasażer do kontroli przedstawił niezbędne dokumenty, m.in. zaświadczenie ADR. Funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do kontrolowanego blankietu i zweryfikował go. Urządzenie służące do badania autentyczności dokumentów potwierdziło wątpliwości funkcjonariusza SG. Okazało się, że podróżny posłużył się podrobionym zaświadczeniem ADR.
       Trzy dni później funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach, tym razem na kierunku przyjazdowym do Polski przerwali podróż obywatelowi Niemiec. 39-letni mężczyzna do kontroli granicznej okazał sfałszowane litewskie prawo jazdy. Weryfikacja dokumentu potwierdziła wątpliwości kontrolera. Ponadto ustalono ze stroną litewską, że o takim numerze prawo jazdy zostały wydane na inną osobę. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Grzechotkach po sporządzeniu stosownej dokumentacji obie sprawy przekazali policjantom z Braniewa.
      
Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Grani
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kiedy skończy się mobbing w sg? Juz nikt nie chce pracować na najniższych etatach. Kadra bierze 2 xtyle i siedzi na Facebooku!!!!!
  • W Krynicy morskiej pracują zwyrodnialcy co się wyzywaja na młodych funkcjonariuszy i uprawiają stalking. Ciągle kontrole, znęcanie się, a sami na Facebooku
Reklama