UWAGA!

Policjanci rozbili szajkę nieletnich złodziejaszków

Ukradli piorunochron, antenę zbiorczą, przewód zasilający dźwig, elementy lamp ulicznych. Nieletni Jarek, Patryk i Wojtek mogą mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt włamań i kradzieży.

Nieletni działali już od zeszłego roku. Ich aktywność wzrastała z miesiąca na miesiąc.
     - 15-letni Jarek regularnie okradał stocznię rzeczną w Elblągu z metali kolorowych, zaś 14-letni Patryk i 15-letni Wojtek działali w centrum miasta – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Kradli wszystko, co można było sprzedać w skupie złomu. Chłopcy wiele razy byli zatrzymywani przez elbląskich policjantów.
     Policjanci pracowali nad tą grupą złodziei od dłuższego czasu. Wreszcie wczoraj (17 kwietnia) udało się zatrzymać chłopców.
     - Żaden z nich nie ma czystej kartoteki – dodaje Jakub Sawicki. - Byli wiele razy zatrzymywani w izbie dziecka. Zaczynali kraść już jako dzieci.
     Wspólna działalność przestępcza nieletnich chłopców sięga ubiegłego roku. W pierwszych miesiącach tego roku stali się bardziej zuchwali, zaczęli kraść więcej i częściej.
     - Odwiedzali statki rzeczne, skąd kradli okablowanie – wymienia Jakub Sawicki. - Ukradli przewód zasilający dźwig z terenu stoczni przy ulicy Browarnej. Przy ulicy Robotniczej ukradli piorunochron, innym razem antenę zbiorczą z bloku wielorodzinnego. Często włamywali się do altanek. Ukradli nawet przewód telekomunikacyjny. Łupem złodziei padały parapety ocynkowane z terenu starówki elbląskiej. W Parku Kajki, z ich udziałem, znikały elementy lamp oświetleniowych. Miedziane poszycie dachu kościoła przy ulicy Robotniczej było również celem chłopców.
     Policjanci posiadają informacje, które wskazują, że w skład grupy wchodzi więcej osób. Stróże prawa mają już dane innych nieletnich. Kolejne zatrzymania to tylko kwestia czasu.
     Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dlaczego nie ukara sie wlascicieli i pracownikow skupu zlomu? jak dla mnie to byli oni paserami i sa winni tak samo jak chlopcy
 • Musieli mieć niezłe wzorce. A tak na marginesie gdzie rodzice, szkoła kościół pewnie wszyscy uganiali się za pieniędzmi zapominając po co zostali stworzeni.
 • Też uważam, że punkty skupu złomu muszą mieć nowe przepisy nie pozwalające kupować złomu od prywatnych ludzi, którzy nie mają udokumentowanego posiadania sprzedawanego złomu. Do chwili kiedy nie będzie się tego kontrolowało zawsze znajdą się złodzieje, którzy będą demolować nasze mienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  babcia(2008-04-18)
 • O kulcie piecione!, ,, Kto bencie hocił do nasiego psiećkola jak fśyśtkich złapiom?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Psiećkolak(2008-04-18)
 • Do mojego przedmówcy- vito- odczep się od szkoły !!!! Co, może szkoła tu zawiniła, że kilku wyrostków regularnie kradło????? Mieli widać super wzorce w rodzinie. .. ..
 • BUhahahahah no nie szajka nieletnich dzieciakow a policja "pracowala nad szajką już od dłuższego czasu" to mają zryw chlopaki nie mogli ich odrazu trzasnąć co to mafia?
 • Kiedyś dostał od ojca parę pachów i był grzeczny. Teraz tyle instytucji zajmuje się wychowaniem, a na dodatek doszedł jeszcze rzecznik i jest coraz gorzej. Widocznie trzeba wrócić do wychowania tatusiów. Geny to rzecz bardzo ważna.
 • Vito odwal sie od szkoly - czy nauczyciel ma latac za gowniarzem 24 godziny na dobe i patrzec, czy ten nie rozkreca torow???
 • Wszyscy są winni, a ci młodzieńcy w ogóle nie winni. Oni tylko przemieszczali własność rzeczy w imię wyższej konieczności, której przeciętny człowiek nie jest w stanie ogarnąć umysłem. Należy wypłacić im wielkie odszkodowania i postawić im pomniki w centrum oraz uczynić ich patronami ważnych instytucji. Gdy skończą 18 lat natychmiast zatrudnić na dyrektorskich stanowiskach i awansować do emerytury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niska szkodliwość(2008-04-19)
 • Brawo policja, do zatrzymania groźnej szajki trzeba było użyć antyterorystów i specjalnej brygady CBŚ. Cóż za fenomenalny sukces na skalę ogólnopolską, co ja mówię europejską. Jest się czym chwalić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zwykły czytelnik(2008-04-22)
Reklama