UWAGA!

Policjanci walczą z „piratami” drogowymi

2008-08-07
Aktualizowany 2008-08-08 11:59

Policjanci zapowiadają bezwzględną walkę z „piratami” drogowymi i nietrzeźwymi kierowcami. W najbliższy weekend akcja drogówki - „Prędkość".

Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej zdarzeń w mieście stanowią kolizje. Natomiast najwięcej wypadków ma miejsce na trasach (K-7, K-22). Policjanci zapowiadają bezwzględną walkę z kierowcami lekceważącymi prawo.
     Policyjne dane wskazują, że to właśnie w okresie letnim, a nie zimą, dochodzi do większości wypadków, kiedy to drogi są oblodzone i śliskie. Wynika to z brawury kierowców i złudnej analizy warunków drogowych, szczególnie przez niedoświadczonych użytkowników drogi.
     - Od początku roku na naszych drogach zginęło 17 osób (miasto - 4), było 168 rannych (miasto - 64), odnotowaliśmy 132 wypadki (miasto - 62), policjanci jeździli do kolizji 988 razy (miasto - 633) – wylicza Jakub Sawicki.
     Policjanci bez przerwy patrolują miasto oraz trasy krajowe w okolicach Elbląga. Nieoznakowane radiowozy ścigają „piratów” drogowych. Przeważająca liczba mandatów dotyczy przekroczeń dozwolonej prędkości. W najbliższy weekend specjalna akcja drogówki - „Prędkość". Policjanci zapowiadają surowe mandaty dla osób dla osób lekceważących bezpieczeństwo.
     
     Z kierownikiem elbląskiej drogówki st. sierżantem Dariuszem Nike rozmawia Marta Hajkowicz:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za mało nieoznakowanych radiowozów jeżdzi po Elblągu. Co 10 minut widzę debila za kółkiem, który ma gdzieś jakiekollwiek przepisy. Sam codziennie przejeżdżam po mieście ok. 100-150 km i niekiedy włosy mi dęba stają, gdy widzę, co wyprawiają niektórzy mistrzowie kierownicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca komunikacji miejskiej(2008-08-07)
 • A autobusiarze się szarogęsią. ..
 • Zmień zawód na grabarza. Robota mniej stresująca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kultywator(2008-08-08)
 • Nike? Może adidas bądź Ursus?
 • Przestańcie pisać co polcja robi, jakie to ona akcje odwala. Jechałem właśnie przed chwilą ul Robotniczą jakiś debil o mało mnie nie rozwalił jechał na wysokości ul. Gwezdnej z prędkością co najmniej 80/godz. a fotoradar który tu stoi chyba już od trzech lat ani razu nie był uruchomiony. Wyjechać z ul. Jaśminowej to nie lada wyczyn nie mówjąc już o wyjeździe z parkingów znajdujących się na tej wysokości. A wy piszecie o akcjach policji, gdyby policja naprawdę kontrolowała miasto to nie byłoby tyle wypadków, raz w tygodniu robią akcję, a co z pozostałymi dniami. Niech się przejadą po mieście w normalne dni tygodnia nieoznakowanym radiowozem to zobaczą co się dzieje. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Profesor(2008-08-08)
 • W normalne dni to koledzy policjantów łamia prawo i nie ma kogo łapać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Isaura(2008-08-08)
 • Kultywator, siądż za kierownicę autobusu miejskiego i dopiero ślepka ci się otworzą. Wiem doskonale że jesteśmy zawalidrogami ale nic na to nie mogę poradzić. U nas rozkład jazdy jest żałosną świętością, której musimy się trzymać. Najgorsze jest to, że nie zawsze nam się to udaje. Pasażerowie i inni użytkownicy dróg psy na nas wieszają, ale to nie nasza wina. Rozkłady jazdy układają "mistrzowie" z Zarządu Komunikacji Miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca komunikacji miejskiej(2008-08-08)
 • światła na jaśminową!!! i na pionierską też!!! i koło UM też, tylko tam wiecznie czerwone!!! i Straż Wiejską żeby Słoni. nie wypisywali mandaty za przechodzenie na czerwonym. Chociaż. .. czerwone zleje się na czerwonym i nie zauważą Szpeka. Złodzieje.
 • Profesor - bo tak się składa, że nasi policjanci już dawno zapomnieli co to jest patrol pieszy. Tych "mundrali" z Megane należałoby pogonić w patrol pieszy - ostatnio widziano taki patrol na ul. Garbary, dwóch policjantów z psem. I tym policjantom trzeba oddać honor, a nie jakimś tam półgwizdkom rozpierającym sie w radiowozach, półgwizdkom, którzy nie umieją nawet poprawnie wylegitymować obywatela. .. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pieszkom(2008-08-08)
 • Znając życie walka z "piratami" sprowadzi sie do wlepiania mandatów na obwodnicy. I fakt przyznam się bez bicia - nie zdarzyło mi się tam utrzymać przepisowej prędkości, no ale to co tam robią Warszawiacy to ludzkie pojęcie przechodzi - jechałem sobie sennie spokojnie 130 lewym pasem czyli i tak 20 za dużo a za mną jadący Warszawiak mnie. .. wytrąbił!!!. Oczywiście przyśpieszyłem bo się byle chamowi nie dam, on za mną, przy 180 w końcu odpuściłem i mu zjechałem, no ale sory są pewne granice - i właśnie takich należy łapać i wlepiać mandaty a nie dla porządnych kierowców z naszymi rejestracjami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawnik z kawką(2008-08-09)
 • Rekrutacja do policji polega na tym aby wyeliminować ludzi myślących i potem mamy tego efekty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żyroskop(2008-08-09)
 • Prawnik z kawką prawo o ruchu drogowym stanowi że jeździmy przy prawej krawędzi jezdni, a nie według własnego widzimisię lewą stroną. Jeżdżąc tak jak napisałeś popełniasz wykroczenie i kiedyś się natniesz.
Reklama