UWAGA!

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku

 
Elbląg, Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku

Policjanci z Braniewa wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy miejscowości Zakrzewiec (gm. Braniewo). Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 20-letni kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala.

W miniony weekend oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Zakrzewiec. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Z relacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu wypadku wynikało, że 20-letni kierowca audi stracił panowanie nad autem na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Zakleszczonemu w pojeździe mężczyźnie pomocy udzielali policjanci , strażacy oraz służby medyczne. Kierowca w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Na czas wykonywania czynności ruch na drodze został wstrzymany. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia.
       Policjanci wciąż apelują o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze.
       Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama