UWAGA!

Potężna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Ponad 1460 krzewów konopi, z których można było wyprodukować ponad 32 kilogramy suszu marihuany o wartości blisko 650 tys. zł zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z Pasłęka podczas obławy na zorganizowaną grupę przestępczą. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które już usłyszały zarzuty. Za popełnione przestępstwa najbliższe 10 lat podejrzani mogą spędzić za kratkami.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego podejrzewali, że na jednej z posesji w gminie Pasłęk może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Od kilku tygodni kryminalni zbierali informacje oraz obserwowali osoby pojawiające się w gospodarstwie i mogące zajmować się tym nielegalnym procederem. Gdy funkcjonariusze rozpracowali już całą grupę przystąpili do realizacji.
       Wczoraj przed godziną 8 rano zorganizowali obławę w gospodarstwie. Faktycznie w pobliżu jednego z budynków na obszarze 12 arów znajdowała się uprawa konopi indyjskich.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1460 krzewów. Na miejscu policjanci zatrzymali 49-letnią Teresę Z. i 25-letniego Grzegorza S. Policjanci przeszukali także pomieszczenia mieszkalne należące do 31-letniego Bartłomieja L. Tam zabezpieczyli ok. 1 kilograma nasion konopi indyjskich oraz komponenty służące do ich uprawy. Tym samym policjanci zlikwidowali największą w ostatnich latach na Warmii i Mazurach plantację konopi indyjskich.
       Terasa Z. oraz Grzegorz S. już usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy znacznych ilości konopi indyjskich oraz wprowadzania ich do obrotu. Za popełnione przestępstwa podejrzani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.
      
      
      

oprac. Anieze na podst. info z KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama