UWAGA!

Pracowali nielegalnie, będą musieli wrócić na Ukrainę

 Elbląg, Pracowali nielegalnie, będą musieli wrócić na Ukrainę
fot. Straż Graniczna

Nielegalną pracę 19 obywateli Ukrainy stwierdzili podczas zakończonej 19 grudnia kontroli legalności zatrudnienia funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga. Cudzoziemcy pracowali przy budowie dróg na terenie województwa warmińsko – mazurskiego i podlaskiego.

Kontrole przeprowadzono w firmie budowlanej z powiatu sztumskiego, która powierzała pracę obywatelom Ukrainy. W trakcie analizy dokumentów strażnicy graniczni stwierdzili, że 19 cudzoziemców pracowało na warunkach niezgodnych z oświadczeniem o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Zostaną wobec nich wszczęte czynności zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących do powrotu. Przeciwko pracodawcy funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie.
      
kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Polska to jednak chory kraj. Ciekawe gdyby Niemcy, Anglicy, Holendrzy, itd. by kazali wracać całym grupom Polaków do Polski. Skoro Polacy mogą szukać lepszego życia na zachodzie to Ukraińcy mają prawo u nas.
 • Glupi jestes czy tylko udajesz? Przez takich ukraincow polacy maja mniejsze stawki. Niech jada i nie wracaja. Pracodawcy cwaniaczkowi dowalic kare aby wiecej nawet nie pomyslal o takich numerach
 • A Ty jesteś tylko głupszy czy też tylko udajesz ?? Analogicznie, przez takich Polaków, Anglicy, Niemcy, Holendrzy, Norwedzy itd. mają mniejsze stawki. Niech w takim razie Polacy wracają i nie obniżają stawek. .. P. S. Tu zdecydowanie nie chodzi o to że Ukraińcy pracowali, a o legalność zatrudnienia. ..
 • Dlaczego w podtytule "Jej portal są same artykuły sponsorowane. Czy dla kobiet nie ma juz informacji obiektywnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  sfvsdfbdsgbd(2017-12-23)
Reklama