UWAGA!

Proponują kupno koca, a następnie okradają

 
Elbląg, Proponują kupno koca, a następnie okradają

Dwójka staruszków została okradziona ze swoich oszczędności. Jak powiedzieli wezwanym na miejsce policjantom, pieniądze odkładali na… własne nagrobki. Według zeznań pokrzywdzonych, sprawcy to najprawdopodobniej osoby narodowości romskiej. Obecnie trwają poszukiwania złodziei. Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Scenariusz oszustwa na dwójce starszych osób był jakże podobny do tych opisywanych wcześniej w policyjnej kronice. Osoby trudniące się „obwoźnym handlem” odwiedziły jeden z domów w podelbląskiej miejscowości. Przedmiotem sprzedaży miały być koce więc chcąc je zaprezentować złodzieje rozłożyli je w mieszkaniu. Zrobili to w taki sposób, aby zasłonić staruszkom część pokoju. W tym czasie jedna z osób przedostała się do drugiego pomieszczenia i po splądrowaniu go znalazła schowane w szafce oszczędności. Gdy staruszkowie spostrzegli, że zostali okadzeni sprawców już nie było. Na miejsce wezwano policyjny patrol. Pokrzywdzeni opisując złodziei, którzy ich okradli wskazywali na osoby narodowości romskiej, ocenili to po wyglądzie sprawców oraz sposobie wysławiania się.
       Policja przestrzega przed wpuszczaniem do mieszkań, osób, których nie znamy. Przestrzegamy przed kupowaniem od tych ludzi, kołder, koców, sztućców, lornetek itp. przedmiotów. To najczęstsze towary, którymi posługują się sprawcy kradzieży. Posługują się tylko po to, by zachęcić potencjalną ofiarę do wpuszczenia ich do mieszkania. Później wykorzystują nieuwagę, a właściwie celowo ją odwracają aby okraść swoich „klientów”.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Łapy bym połamał zasranym rumunom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ole ole janko(2012-12-13)
 • Jazda z polski brudnym, smierdzącym rumunom, cyganom, i całej reszcie tego syfu.
 • polityczna poprawność i tolerancja Zachodu nie pozwala ich tam traktować tak, jak na to zasługują, ale u nas jest innaczej : mówimy, myślimy i traktujemy ich tak by Polska byla dla nich tylko krajem przejsciowym.
 • to rodzina tych brudnych armeńców z rynku
 • czy to najprawdopodobniej Romki ocyganiły, czy Cyganki obromiły? Kto jest kto?
 • warużan człowiek jazona ma swoja bandę która dla niego to robi. kiedyś działali w grudziondzu teraz elbląg. warużan to cygański król jego macki sięgaja do 3-miasta. on pierwszy wymyślił patent-zrobić hama na dywan. czarne szyje żądzą teraz w eg. wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marta-polka(2012-12-16)
 • Romki i cyganki, to jedno i to samo. Rumuni to inna para kaloszy. A co do Armeńców, to jeździ po elblągu taki stary, mały, czerwony citroen i rysuje samochody na parkingach. Stary armeniec jest ślepy jak kret, więc jak tylko go zobaczycie, uciekajcie od niego jak najdalej.
 • Ta cala cyganeria i armenia - won z polski! Złodzieje pieprzone, łapy połamać, albo uciąć przy łokciach! Rzryjcie gruz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zażenowany(2012-12-18)
Reklama