UWAGA!

Proszę pana, to ja w niego rzuciłem

Elbląg, Proszę pana, to ja w niego rzuciłem
fot. (arch. portEl.pl)

Zabawa, którą urządziły sobie dzieci w wieku od 8 do 14 lat mogła mieć tragiczny finał. W trakcie rzucania kamieniami do wody najmłodszy z chłopców wpadł na pomysł, że trafi w swojego kolegę i nie chybił. 13-latek z obrażeniem głowy trafił do braniewskiego szpitala. Teraz 8-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dzieci wybierają różne formy spędzania wolnego czasu. Niejednokrotnie jednak bujna wyobraźnia może doprowadzić do tragedii, czego przykładem jest wczorajsze zdarzenie, do którego doszło przy jednej z braniewskiej ulic.
       Funkcjonariusze pionu prewencji, w trakcie patrolowania miasta zauważyli leżącego na ziemi rannego chłopca, wokół którego stała grupa dzieci. Policjanci natychmiast zajęli się 13-latkiem,a następnie wezwali na miejsce pogotowie. Funkcjonariusze rozpytali grupę dzieci w wieku od 8 do 14 lat na temat całego zajścia. Głos zabrał najmłodszy z nich, 8-latek, który oświadczył policjantom, że to on rzucił kamieniem w kolegę. Chłopiec opowiedział, że bawił się ze znajomymi rzucając kamienie do wody, jednak nagle stwierdził, że chce trafić w 13-latka i udało mu się to. Poszkodowany został zabrany do szpitala, gdzie opatrzono mu ranę.
       Teraz o całej sytuacji policjanci poinformują sąd rodzinny i nieletnich.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Barbarzyńska policja ! Jak można tak potraktować 8 letnie dziecko tym bardziej że chłopiec się przyznał ! Stres dziecka do końca życia, trauma i zaburzenia w rozwoju gwarantowane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  Psycholożka.(2014-06-24)
 • Za moich czasów (a mam zaledwie 22 lata), to taki dzieciak dostał porządnie po d*psku od rodziców i się nauczył, a teraz policja ? I może będzie jeszcze miał na*rane w papierach ? Albo kuratora? Marnowanie pieniędzy podatników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Gosława(2014-06-24)
 • do 13 roku życia nic mu nie zrobią, nawet kuratora nie dostanie. Głupi wybryk, skońvzy się na pouczeniu dziecka czego nie wolno.
 • A w domu nawet pewnie porzadnie wpier*ol nie dostanie, bo dziś taka " moda" na to bezstresowe wychowanie. .. Gdzie gówniarz może napluć nauczycielowi w twarz i to jeszcze jest wina nauczyciela! Tak jak Gosława napisała - powinien dostać porządnie w d*pe, to zapamięta.
 • Mnie się wydaje, że kilka klapsów to żadne rozwiązanie. Z dzieckiem trzeba dużo rozmawiać.
Reklama