UWAGA!

Prowadził auto po pijanemu, bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli volkswagena golfa, którym podróżowało pięciu mężczyzn, mieszkańców województwa pomorskiego. 32-letni kierowca jechał bez uprawnień oraz był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jego trzej pasażerowie posiadali przy sobie amfetaminę i marihuanę. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W niedzielę (26 kwietnia), około godziny 4 nad ranem, na Trasie Unii Europejskiej policjanci prewencji zatrzymali do kontroli vw golfa. Samochodem podróżowało pięciu mężczyzn w wieku 16-32 lata. Wszyscy to mieszkańcy województwa pomorskiego.
     - Jak się okazało, po przeprowadzonym badaniu, 32-letni kierowca był pijany – informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Dariusz L. miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci poczuli wydobywający się z samochodu zapach marihuany.
     - W trakcie przeszukania, u trzech pasażerów zabezpieczyli woreczki foliowe z amfetaminą i marihuaną – kontynuuje Justyna Grzeczka. - Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich mężczyzn i przewieźli do komendy. 16-latek trafił wczoraj pod opiekę rodziców. Pozostali mężczyźni usłyszeli zarzuty. Kierowca vw golfa odpowie teraz za kierowanie bez uprawnień oraz jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. 21-letni Mateusz K. oraz 24-letni Cezary S. będą odpowiadać za posiadanie narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. 24-letni Paweł M., znajomy mężczyzn, oprócz posiadania środków odurzających, usłyszał zarzut udzielania ich nieletniemu. Grozi mu za to kara nawet do 8 lat więzienia.
     Policjanci wnioskują do prokuratury o zastosowanie dozorów policji wobec podejrzanych mężczyzn.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama