UWAGA!

Przed sąd za Dąb

Elbląg, Akt oksarżenia przeciwko Krzysztofowi M. trafił w grudniu do Sądu Rejonowego w Elblągu
Akt oksarżenia przeciwko Krzysztofowi M. trafił w grudniu do Sądu Rejonowego w Elblągu (fot. AD, arch. portEl)

To przez głupotę i alkohol - tak tłumaczył swoje zachowanie 39-letni Krzysztof M. Mężczyzna połamał Dąb Pamięci w Gronowie Górnym, co zarejestrowały kamery monitoringu. Po trzymiesięcznym śledztwie akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Elblągu. Krzysztof M. odpowie za znieważenie miejsca pamięci.

Zdarzenie miało miejsce 22 września około godziny 15 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu, zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu i pomógł w jego zatrzymaniu.
       Miesiąc później, po publikacji komunikatu w mediach, mężczyzna zgłosił się do komendy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i tłumaczył soje zachowanie głupotą i wypitym wcześniej alkoholem. Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       - Był to czyn o charakterze chuligańskim, z tym że dotyczył miejsca szczególnego, bo Dębu Pamięci - przyznaje prokurator rejonowy Jarosław Żelazek.
       Ostatecznie 39-letni Krzysztof M. usłyszał zarzut z art. 261 KK "Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności". W grudniu akt oskarżenia trafił do sądu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama