UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przed sąd za postrzelenie dwóch braci

 
Elbląg, Strzały padły w kwietniu 2017 r. na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich
Strzały padły w kwietniu 2017 r. na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich (fot. MS, arch. portEl)

W czerwcu ruszy proces w sprawie strzelaniny na ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Ranni zostali wówczas dwaj bracia. Prokuratorzy zarzucili 37-letniemu Rafałowi Sz., że z chęci zemsty oddał kilka strzałów, a jego partnerce Dominice, że udzieliła pomocy w usiłowaniu zabójstwa. Oskarżeni nie przyznają się do winy, twierdzą, że działali w obronie własnej.

Do strzelaniny doszło w kwietniu 2017 r. na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Padło osiem strzałów, ranni zostali dwaj bracia: 20- i 30-latek. Według śledczych strzelał 37-letni Rafał Sz.
       - Sprawca na miejsce został przywieziony przez konkubinę, padło osiem strzałów - mówił rok temu prokurator Jan Hrybek, naczelnik Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - Wobec dwóch osób został zastosowany tymczasowy areszt, powołani zostali biegli m.in. z zakresu psychiatrii, psychologii, balistyki. Trwa gromadzenie materiałów.
       Ostatecznie po trwającym prawie dwa lata prokuratorskim śledztwie do Sądu Okręgowego w Elblągu został skierowany akt oskarżenia wobec tymczasowo aresztowanego Rafała Sz. oraz Dominiki Sz., wobec której jest zastosowany dozór policji z zakazem opuszczania kraju oraz środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
       "Rafał Sz. został oskarżony o to, że działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - z chęci zemsty usiłował pozbawić życia dwóch mężczyzn, poprzez oddanie w ich kierunku, z bliskiej odległości nie mniej niż ośmiu strzałów z broni palnej na skutek czego pokrzywdzeni doznali ran postrzałowych w obrębie ud naruszających czynności ich narządu ruchu na okres powyżej 7 dni, lecz zamierzonego celu sprawca nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich - mieszkańców pobliskich budynków i natychmiastową pomoc medyczną. Rafałowi Sz. zarzucono również posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu i co najmniej 8 sztuk amunicji" - podają prokuratorzy.
       Z kolei Dominice Sz. prokurator zarzuca udzielenie pomocy Rafałowi Sz . w usiłowaniu zabójstwa.
       - Podczas śledztwa oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i przedstawili swoją wersję zdarzenia, z której wynikało iż sami zostali zaatakowani przez inne osoby - pokrzywdzonych - informuje Prokuratura Okręgowa. - Te osoby miały maczetę, siekierę, miotacz gazu. Działając w obronie własnej Rafał Sz. oddał do sprawców strzały z pistoletu. Wystrzelił cały magazynek, po czym uciekli.
       Proces ruszy 12 czerwca przed Sądem Okręgowym w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama