UWAGA!

Przed sąd za zabicie własnego dziecka

 Elbląg, Akt oskarżenia przeciwko Magdalenie R. trafił do elbląskiego sądu 18 grudnia
Akt oskarżenia przeciwko Magdalenie R. trafił do elbląskiego sądu 18 grudnia (fot. arch. portEl)

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie R. stawiając kobiecie zarzut zabójstwa 5-letniego synka. Ciało dziecka przez pół roku matka ukrywała w mieszkaniu. Do tragedii doszło w Morągu.

Mówi naczelnik wydziału śledczego elbląskiej Prokuratury Okręgowej Jerzy Waryszak: - Magdalena R. jest oskarżona o to, że na przełomie stycznia i lutego 2012 r. w Morągu dokonała zabójstwa swojego 5-letniego syna Gabriela. Założyła dziecku foliową torbę na głowę, przyłożyła poduszkę, przez co odcięła dopływ powietrza do dróg oddechowych. Zgon nastąpił w wyniku uduszenia gwałtownego. Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu, jednak w wyjaśnieniach częściowo zasłaniała się niepamięcią - dodaje prokurator.
       Magdalena R. ukrywała ciało swojego dziecka przez kilka miesięcy w wynajmowanym mieszkaniu. Makabrycznego odkrycia dokonała w lipcu właścicielka lokalu. Uwagę kobiety zwrócił fetor, dlatego zaczęła szukać jego źródła. Zwłoki znalazła w wersalce.
       Magdalena R. została zatrzymana przez policję w lipcu i od tego czasu przebywa w tymczasowym areszcie. Akt oskarżenia przeciwko niej wpłynął do Sądu Okręgowego w Elblągu wczoraj (18 grudnia). Kobieta będzie odpowiadała za zabójstwo. Może jej grozić nawet dożywocie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama