UWAGA!

Przemytnicy na tapecie

Elbląg, Przemytnicy na tapecie

29 lipca przez drogowe przejście graniczne w Bezledach chciał wjechać samochodem ciężarowym obywatel Rosji. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby funkcjonariusz Straży Granicznej dokonujący kontroli nie zauważył kilku nieprawidłowości w naczepie.

Po kontroli szczegółowej okazało się, że w podłodze w specjalnie wykonanych przeróbkach konstrukcyjnych, jest ukrytych prawie 160.000 sztuk papierosów marki JIN Ling bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Ujawniony towar oszacowano na ponad 40.000 zł. W związku z powyższym zatrzymano również naczepę o szacunkowej wartości 30.000zł.
     Ponadto w ramach tymczasowego zajęcia mienia ruchomego zatrzymano samochód ciężarowy o szacunkowej wartości 35.000 zł. Osoba kierująca pojazdem nie przyznała się do przedstawionego zarzutu i po konsultacji z Prokuraturą Rejonową w Bartoszycach osobę zwolniono, po czym Rosjanin opuścił terytorium Polski. Towar oraz pojazd z naczepą pozostaje w dyspozycji Placówki Straży Granicznej w Bezledach.
     Funkcjonariusze Straży Granicznej na co dzień sprawdzają podróżnych, którzy próbują przemycić do Polski towary bez odpowiednich znaków skarbowych akcyzy. Najczęściej spotykane marki przemycanych papierosów to JIN LING, SAINT GEORGE, SAINT GEORGE LIGHT, LM i RONSONI. W dniach 25-27 lipca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości 34.091 zł.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama