UWAGA!

Skazani za korupcję

Kary od roku do dwóch lat i 10 miesięcy więzienia, zakaz pracy w policji oraz przepadek przyjętych łapówek - w Elblągu zapadł dziś wyrok w procesie oskarżonych o łapówkarstwo byłych policjantów z Braniewa.

Akt oskarżenia obejmował łącznie piętnastu funkcjonariuszy, którzy przymykali oko na przemytników, ale sześciu z nich już wcześniej dobrowolnie poddało się karze. Otrzymali kary więzienia w zawieszeniu, grzywny oraz kilkuletnie zakazy pracy w policji i piastowania funkcji publicznych.
     Dziś zostało skazanych dziewięciu kolejnych byłych policjantów. Zdaniem prokuratury i sądu, przyjęli oni łapówki w wysokości od 800 do prawie 15 tysięcy zł. Sędzia Piotr Żywicki powiedział, że choć część mężczyzn nie przyznała się, materiał dowodowy wskazuje na winę wszystkich ujętych w akcie oskarżenia.
     - Stopień społecznej szkodliwości popełnionych czynów był duży - podkreślił sędzia.
     - Proceder trwał długo i dotyczył aż 25 procent policjantów z jednej komendy. Z podobnym nasileniem przestępczości w tej profesji dotąd się nie spotkałem - dodaje przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.
     Byli policjanci to nie jedyni skazani w związku z przemytem i korupcją na przejściu granicznym Gronowo - Mamonowo. Prawomocne wyroki zapadły już w sprawie kilku byłych funkcjonariuszy Straży Granicznej, a proces byłych celników wciąż trwa.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama