UWAGA!

Sprawcy rozboju zatrzymani – wniosek o areszt tymczasowy

 Elbląg, Sprawcy rozboju zatrzymani – wniosek o areszt tymczasowy
fot. nadesłana

28-letni Maciej S. oraz 37-letni Sebastian S. zostali zatrzymani przez policjantów. Obaj są podejrzani w sprawie dokonanego kilka dni temu rozboju na mężczyźnie. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, telefon komórkowy oraz samochód ford fiesta. Policjanci odzyskali cześć skradzionych przedmiotów. Sprawcom może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbój miał miejsce w okolicach Grobli św. Jerzego. Napadniętym był mężczyzna pilnujący terenu budowy. Sprawcy, gdy pobili go zabrali różnego rodzaju narzędzia, przewody i sprzęt o łącznej wartości ponad 5 tys. zł oraz odjechali jego fordem fiestą. Napadnięty miał obrażenia w tym m.in. pęknięte żebra oraz uraz głowy. Sprawcy, aby móc działać i wynosić sprzęt skrępowali stróża sznurkiem. Napastnicy pozostawili tak 66-letniego mężczyznę. Ten jednak po pewnym czasie uwolnił się i pobiegł na postój taksówek, skąd wezwał policję i pogotowie ratunkowe.
       Na miejsce przyjechali policjanci kryminalni. Pierwsze ustalenia poczyniono jeszcze w nocy. Ich praca zaowocowała tym, że po 2 dniach od zdarzenia sprawcy byli już wytypowani. Kolejny dzień przyniósł bardziej wymierne efekty, bo wiadomo już było gdzie przebywają sprawcy. Obaj mężczyźni zostali rano zatrzymani przez policjantów w swoich mieszkaniach. Byli zaskoczeni i nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Jeden z nich używał skradzionego podczas rozboju telefonu komórkowego. Teraz obaj odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o areszt tymczasowy. Dziś zdecyduje o tym sąd. 28 i 37-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama