UWAGA!

Szkodliwość była znaczna

Sąd w Braniewie musi jeszcze raz rozpatrzyć sprawę tamtejszej radnej, która prowadziła samochód po alkoholu - postanowił elbląski Sąd Okręgowy.

Teresa D. zasiada w komisji zdrowia, opieki społecznej i rehabilitacji, jest znaną lekarką i wczoraj ponownie została wybrana na przewodniczącą zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej w Braniewie.
     We wrześniu ubiegłego roku kierowała mając w wydychanym powietrzu 1,26 promila alkoholu. Braniewski Sąd Rejonowy uznał, że szkodliwość czynu, jakiego się dopuściła, jest nieznaczna i warunkowo umorzył postępowanie karne na dwa lata. Prokuratura złożyła apelację, którą dziś uwzględnił Sąd Okręgowy.
     - Sąd pierwszej instancji prawidłowo ustalił przebieg zdarzenia, ale niewłaściwie ocenił stopień społecznej szkodliwości czynu - uzasadniała decyzję sędzia Irena Linkiewicz. - Wiedząc o bezwzględnie obowiązującym zakazie kierowania w stanie nietrzeźwości, oskarżona świadomie i w sposób rażący naruszyła prawo. Posiadana przez nią wiedza zawodowa dotycząca skutków spożywania alkoholu jest większa niż przeciętnej osoby, zatem nie można uznać, że jej wina jest nieznaczna. Przede wszystkim jednak przeciwko uznaniu tego czynu za nieznacznie szkodliwy przemawia zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, która ponad dwukrotnie przekroczyła normę.
     Teresy D. nie było na ogłoszeniu wyroku, nie chciała też rozmawiać przez telefon.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo sąd okręgowy! Koniec z kolesiowskimi układami w Braniewie.
 • sad sie opamietal. ciekawe czy bedzie sprawa dycyplinarna przeciw sedziemu poprzedniej instancji
 • Ujawnić nazwiska poprzedniego kolegium sędziowskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2006-03-22)
 • i po mandaciku... pani radna.
 • Powinna wylecieć z Platformy, to wstyd . Czy pani chce zrobić karierę jak pan poseł Krasulski. Czy w Sejmie muszą być osoby z wyrokami?
 • doszło do tego iż to media zaczeły wydawać wyroki w Polsce. Każda sprawa o której pismacy sie rozpiszą i zrobi się o niej głośno, to Sąd obwaiajac sie reakcji mediów bedzie je brał pod uwagę. tak właśnie postąpił Sad okregowy wydajac wyrok pod publiczkę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblag1(2006-03-22)
 • Myślę, że powinno się rozwiązać sądy powszeche i powołać trójki podwórkowe złozone z tak praworządnych obywateli jak wyborca i jak Pan inteligent, który się nie podpisał (drugi komentarz od góry). Zapanuje wówczas prawo i sprawiedliwość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  silvan(2006-03-23)
 • to jest nasza , polska ,narodowa cecha. nie należy stanowić prawa , bo po co..... i tak jest kiepskie i ułomne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  25.03.06(2006-03-25)
 • a może radni powinni być wybierani z konkursu? spokojnie, co kwartał, czy co roku?
 • elblag 1 !! jak to wytlumaczysz ze osoba wsiadajaca po alkoholu do samochodu nie wie co robi? Przeciez jak by na miejscu tej pani byl normalny szary obywatel braniewa to by z zmiejsca dostal 2 latka ale do odsiatki moze z warunkowym. To jak to wytlumaczysz dlaczego ta pani radna miala nie otrzymac kary?! Mysle ze prawo jest takie same dla wszystkich nie ma znaczenia ze ktos jest radnym, lekarzem czy zwyklym obywatelem.Takze pomysl nastepnym razem jak cos napiszesz niemadrego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trzezwykierowca(2006-03-26)
 • Nasze sądy wydają wyroki nie za przewinienia , tylko za stanowiska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanka(2006-03-27)
 • Ja mam taką wątpliwość językową... ilość alkoholu w wydychanym powietrzu... Rozumiem, że może być we krwi, ale czy to wyrażenie sugeruje, że pijany wydycha alkoholu (rozumiem, że nie pluje, zatem w postaci gazu)? Zatem rozumiem, że alkohol może być w postaci lotnej, a jeśli tak to po skropleniu część tego, co się wrzuciło w siebie można odzyskać! Dobry sposób na szybkie wytrzeźwienie - skoro wydycham alkohol to odpowiednia ilość wydechów winna oczyścić organizm z tegoż (chyba się nie mnoży).
Reklama