UWAGA!

Tragedia przy Jaśminowej, 19-latka przed sądem

 
Elbląg, Proces 19-latki oskarżonej o spowodowanie pożaru przy ul. Jaśminowej ruszy 24 czerwca
Proces 19-latki oskarżonej o spowodowanie pożaru przy ul. Jaśminowej ruszy 24 czerwca (fot. arch portEl)

W czerwcu ruszy proces 19-letniej Dżesiki Ł., której prokuratura zarzuca spowodowanie pożaru w budynku przy ul. Jaśminowej, w wyniku którego jedna osoba zginęła, a druga z objawami ciężkiego zatrucia tlenkiem węgla trafiła do szpitala. Do zaprószenia ognia doszło, gdy dziewczyna po powrocie z dyskoteki chciała usmażyć frytki, ale zasnęła pozostawiając garnek z olejem na gazie.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia ub. r. wczesnym rankiem w jednym z mieszkań przy ul. Jaśminowej. Jak ustalili śledczy, dziewczyna, która mieszkała z matką i siostrą, wróciła nad ranem z dyskoteki. Pozostawiła na gazie garnek z olejem, w którym miała zrobić frytki. Zasnęła, a pożar zajął mieszkanie. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarła 69-letnia sąsiadka, a jej wnuczka trafiła do placówki medycznej w Gdyni, gdzie umieszczono ją w komorze hiperbarycznej.
       Pożar strawił mieszkanie Dżesiki Ł., ale straty ponieśli także inni sąsiedzi. W sumie oszacowano je na 100 tys. zł (w tym blisko 45 tys. zł na szkodę spółdzielni mieszkaniowej).
       19-latce postawiono zarzut nieumyślnego zaprószenia ognia i spowodowania zagrożenia życia i zdrowia wielu osób, jak również strat materialnych. W wyniku tragedii zmarła jedna osoba więc zagrożenie karą jest surowsze. Dżesice Ł. grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Proces ruszy 24 czerwca przed elbląskim Sądem Okręgowym.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama