UWAGA!

Tymczasowy areszt za nielegalnie posiadanie broni i amunicji

 Elbląg, Tymczasowy areszt za nielegalnie posiadanie broni i amunicji

Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone granaty i ponad 500 sztuk amunicji, kilkanaście sztuk broni oraz liczne jej elementy – to efekt żmudnej pracy braniewskich kryminalnych. Decyzją sądu dwóch mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec września 2019 roku. Wtedy kryminalni ustalili, że mieszkaniec powiatu braniewskiego może posiadać nielegalnie broń oraz zajmować się jej wyrabianiem. Po zweryfikowaniu zgromadzonych informacji policjanci przystąpili do dalszych zdecydowanych działań. Na posesji należącej do 51-latka funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej bagnety, 24 lufy karabinowe, magazynki, amunicję pistoletową, granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych oraz 255 sztuk amunicji karabinowej. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a parę dni później sąd uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.


       Na tym jednak kryminalni nie poprzestali. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, sprawdzali dokładnie każdą informację, łączyli fakty i dzięki skrupulatnej pracy doprowadzili do ustalenia kolejnych podejrzanych. Do ich zatrzymań doszło w minionym tygodniu. Tym razem funkcjonariusze ustalili, że broń nielegalnie posiadają również 49- i 69-latek. W trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli pistolety maszynowe, karabiny automatyczne, karabiny maszynowe, liczne elementy luf z komorami zamkowymi oraz 299 sztuk amunicji. Podejrzani o nielegalny proceder w miniony weekend stanęli przed sądem. Młodszy z nich trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Starszy natomiast został objęty policyjnym dozorem. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • O przydałby mi się taki arsenał. W tym kraju praktycznie musisz się sam bronić, bo odpowiednie służby ci nie pomogą a czasami wręcz zaszkodzą!
 • w razie W jestesmy bezpieczni
 • Chłopaki z WOT=u
 • Ale złom
 • Zwykłe mieszkanie w USA :)
 • Piękna kolekcja. Myślę że nawiercili lufy. Jak nie to mają koledzy kłopoty. Chyba że należą do Młodzieży Wszechpolskiej, to Antoni M ich wyciągnie. @Pepesza
 • Widać po zbiorach, że to zwykli pasjonaci. Smutne, że potraktowano ich jak bojowników ISIS.
 • A czy panowie planowali zamach z użyciem tych historycznych narzędzi czy też po prostu je kolekcjonowali jako hobbyści i pasjonaci? Jak różnica czy mieli pozwolenie czy nie skoro niczego złego nie chcieli z tym zrobić? Broń palna to taki sam przedmiot jak każdy inny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Słabo policja(2019-11-18)
 • Szkoda kolekcji, właściciel był pewnie dumny, nie planował z tym napadu. .. dobrze widzę, że tam jest stg44 w znośnym stanie?
 • W normalnym kraju takiego faceta pokazywaliby jako wzór i pasjonata w tv, że ma ciekawą kolekcję i zachował pamiątki historyczne. W Polsce pokazują takich ludzi w programach zagranicznych jak Gwiazdy Lombardu czy Handlarze Historią. U nas Polacy są po prostu niewolnikami we własnym kraju, nic nie mogą, nie mają żadnych praw, nawet co znajdą w swojej własnej ziemi nie jest ich, bo jak coś wykopią i zabiorą to zamkną ich do paki. Nie mogą sobie wyciąć drzewa na podwórku, które sami posadzili, nie mogą sobie ubić świni na mięso jak kiedyś było, muszą płacić oc nawet jak nie jeżdżą samochodem tylko cały rok stoi w garażu, albo została z niego sama rama na kołkach stojąca, muszą płacić kilkadziesiąt zł stałych opłat za prąd w rachunku, nawet jak nie zużyli ani 1 kWh i wiele innych.
 • Synchiushyn Skoro to pasjonaci i kolekcjonerzy to po co im granaty F1 z zawartością materiałów wybuchowych oraz 255 sztuk amunicji karabinowej? Do chwalenia się między sobą? Prawo jest jaki jest. Na zdjęciu widać, że broń prawdopodobnie, to wykopki. Prokurator ustali. Jeżeli się okaże, że jest w pełni wartościowa (sprawna) no to lipa. A było można pozbawić broń cech użytkowych i posiadać ją legalnie. Hashtagi: #ZenonK
 • Takie artykuły pewnie pojawiały się w "Polsce" podczas okupacji. ..
Reklama