UWAGA!

Ukradli śruby i sprzedali je na złom

 Elbląg, Ukradli śruby i sprzedali je na złom
(fot. KPP Braniewo)

Policjanci kryminalni zatrzymali trzech sprawców kradzieży ok. 2 tysięcy śrub stopowych, skradzionych w ubiegłym tygodniu z terenu kolei w Braniewie. Zatrzymani to mieszkańcy Braniewa w wieku od 39 do 46 lat, znani policjantom. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży, do którego przyznali się. Funkcjonariusze odzyskali ponad 400 sztuk śrub oraz ustalili, gdzie trafiła pozostała część skradzionego mienia.

O kradzieży 2 tysięcy śrub stopowych z nakrętkami z terenu kolei w Braniewie policjanci zostali poinformowani w ubiegłym tygodniu. W kilka dni po zgłoszeniu policyjne ustalenia przyniosły pierwsze efekty – policjanci odnaleźli ponad 400 skradzionych śrub i namierzyli złodziei. Jeszcze tego samego dnia trzej mieszkańcy Braniewa w wieku 39, 40 i 47 lat zostali zatrzymani. Mężczyźni zostali przesłuchani w związku z zaistniałą kradzieżą i usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do zaboru śrub oraz odsprzedania części z nich na jednym z braniewskich skupów złomu. Sprawcy poddali się dobrowolnej karze.
       Za kradzież cudzej rzeczy Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Z konsekwencjami spotka się również przyjmujący na złom skradzione śruby. Mężczyzna odpowie za tzw. paserstwo, czyli nabycie rzeczy pochodzących z przestępstwa, za które również grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama