UWAGA!

Volkswagen zderzył się z szynobusem

Elbląg, W wyniku zderzenia z szynobusem w volkswagenie uszkodzony został cały przód
W wyniku zderzenia z szynobusem w volkswagenie uszkodzony został cały przód (fot. KPP w Braniewie)

38 - letnia mieszkanka gm. Braniewo nie zatrzymała się przed przejazdem i uderzyła w szynobus. Ze zderzenia wyszła bez szwanku, jednak od razu trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do kolizji samochodu osobowego vw polo z szynobusem relacji Braniewo – Olsztyn doszło wczoraj po godz. 16 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zakrzewcu (gm. Braniewo).
     - Kierująca samochodem 38 – letnia Anna R., mieszkanka gm. Braniewo, nie zatrzymała się przed przejazdem i uderzyła w pojazd – informuje Anna Kos, rzecznik prasowy braniewskiej policji. - Policjanci wezwani na miejsce kolizji stwierdzili, że zarówno kierująca, jak i jej 58 – letni pasażer, są pod wpływem alkoholu. Kobieta miała około 2 promili, jej towarzysz niewiele ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący szynobusem był trzeźwy.
     Anna R. i pasażer volkswagena wyszli ze zderzenia z szynobusem bez szwanku. W samochodzie został uszkodzony cały przód, a w szynobusie zarysowana została powłoka lakiernicza lewego przedniego błotnika.
     38 – letnia kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Poniesie odpowiedzialność za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi jej kara do 2 lat więzienia. Kobieta posiadała prawo jazdy od 19 lat.
     - Trwa policyjna akcja „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj” – przypomina Anna Kos. - W jej ramach, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, restrykcyjnie kontrolujemy przejazdy. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego na przejazdach nie mogą liczyć na pouczenia. Do najczęściej ujawnianych wykroczeń należy właśnie niezatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym w związku ze znakiem STOP.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Prawda jest taka, że akcja społeczna "Bezpieczny przejazd" przyjęła na terenie Elbląga bardzo dziwną formę. Z powodu nieodpowiedzialnego zachowania jednego z głównych regionalnych organizatorów, służby zapraszane do współdziałania w akcji, mają do w/w osoby zasadne, ograniczone zaufanie i odmawiają udziału w tego rodzaju, mówiąc kolokwialnie, "cyrku". Osobiście znam przypadek osoby, która zatrzymała się na przejeździe kolejowym, ale nie uchyliła szyby, aby odebrać kolejną ulotkę(de facto kierowca miał już taką broszurę w samochodzie z akcji odbywającej się w jeden z poprzednich dni) w konsekwencji (czyt. złości organizatora) ów kierowca miał wątpliwą przyjemność wyjaśniania okoliczności zdarzenia na komendzie policji, tracąc nerwy i swój cenny czas z powodu czyjejś, jak mniemam, nierównowagi psychicznej i typowego braku uspołecznienia :-( Apeluję do osób współdziałających w w/w akcji o rozwagę, dystans oraz nieuleganie wpływowi typowego egocentryka, którym jest ten "społecznie" udzielający się pan. Opisany incydent poruszył mnie na tyle, iż mówię zdecydowane NIE osobie, która pomawia spokojnych ludzi, celem podbudowania swojej ambicji, dodatkowo pod szyldem w 100% słusznej społecznie akcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zwykły człowiek(2008-08-15)
 • Zwykły człowieku: chyba przestałem umieć czytać ze zrozumieniem. .. Co ma nie otwarcie szyby z policją wspólnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2008-08-16)
Reklama