UWAGA!

Wandal za kratami. Przez rok siał zniszczenie

 Elbląg, Sąd wymierzył 41-letniemu Sylwestrowi S. karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności
Sąd wymierzył 41-letniemu Sylwestrowi S. karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności (fot. AD, arch. portEl)

Ukradł klucze i wiertarkę ze sklepu, zniszczył wiatę przystankową oraz uszkodził ... ponad 20 samochodów zaparkowanych na terenie miasta. Wandal spowodował szkody na kwotę blisko 30 tys. zł. Teraz za swoje czyny będzie musiał zapłacić - dosłownie, bo właścicielom aut kwoty od 700 zł do 3 tys. zł tytułem odszkodowania. Ponadto sąd zdecydował, że 41-letni Sylwester S. przemyśli swoje postępowanie za kratkami.

Sylwester S. siał zniszczenie na terenie Elbląga przez ponad rok. W tym czasie z jednego ze sklepów przy al. Grunwaldzkiej zabrał - nie płacąc - komplet kluczy płaskich oraz wiertarkę udarową o wartości blisko 600 zł. Zniszczył też wiatę przystankową na pętli tramwajowej przy ul. Druskiej (szkoda wyceniona na 800 zł), ale prawdziwy rajd ulicami miasta wykonał w poszukiwaniu aut, które ... ostrym narzędziem zarysował. Zniszczył w ten sposób karoserie forda, toyoty, vw passata i wielu innych pojazdów. Spowodował szkody liczone w setkach złotych, ale i w tysiącach. W sumie działanie 41-latka wyceniono na blisko 30 tys. zł.
       Proces Sylwestra S. rozpoczął się w lipcu 2017 r. i po czterech rozprawach, w listopadzie, zapadł wyrok skazujący mężczyznę na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Na poczet kary sąd zaliczył mu dwudniowy pobyt w areszcie. Ponadto wandal musi zapłacić pokrzywdzonym odszkodowanie.
       Sylwester S. był wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama