UWAGA!

Wilkołak włamywał się do sklepów

 Elbląg, Wilkołak włamywał się do sklepów
fot. Policja

Mężczyzna w przebraniu wilkołaka włamuje się do sklepu… To niecodzienny widok, ale policjanci wiedzą o tym, że przestępcy posuwają się do różnych sposobów, by ukryć swoją tożsamość. Pewien 52-latek wybrał właśnie maskę wilkołaka zamiast kominiarki, bo taką… znalazł wśród pozostawionych zabawek swojego  wnuka.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn: 36 i 52-latka, obaj podejrzani o włamania. Odzyskano też przedmioty, które znajdował się w mieszkaniu 52-latka, a pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe. Ponadto w mieszkaniu znaleziono foliowe zawiniątka z narkotykami. Po ich zbadaniu testerem okazało się, że jest to amfetamina oraz marihuana.

Jednym z czynów, którego dokonał 52-latek było włamanie do sklepu spożywczego. To właśnie podczas tego włamania mężczyzna użył… maski wilkołaka, którą zabrał z zabawek swojego wnuka. Tę właśnie maskę policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny.

36- i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne włamania. 36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym oprócz kradzieży z włamaniem również zarzut posiadania narkotyków. Policjanci wspólnie z prokuraturą wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd przychylił się do tego i aresztował 36-latka na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Policjanci ustalają resztę właścicieli odzyskanych przedmiotów. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność wśród rzeczy pokazanych na zdjęciach (w fotoreportażu), proszony jest o kontakt z policjantem pod nr tel.: 55 230 16 20.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama