UWAGA!

Włamał się po wódkę i ... zakąskę

Elbląg, Włamał się po wódkę i ... zakąskę

Kara do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mieszkańcowi Pieniężna, który włamał się do sklepu spożywczego. Łupem mężczyzny padł alkohol, papierosy i wędliny. Łączna wartość skradzionego mienia oszacowana została na prawie 500 złotych. Policjanci odzyskali część towaru oraz ustalili, że 32-latek tej samej nocy usiłował włamać się do innego obiektu handlowego.

26 stycznia przed godziną czwartą rano policjanci zostali poinformowani, że nieznany mężczyzna prawdopodobnie chce włamać się do jednego ze sklepów spożywczych usytuowanych na terenie Pieniężna. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, aby potwierdzić zgłoszenie. Okazało się, że ktoś chciał włamać się do obiektu handlowego, ale przeszkodą nie do pokonania okazały się dobrze zabezpieczone drzwi. Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że w innym budynku, usytuowanym kilkaset metrów dalej, również doszło do przestępstwa. Sprawca uszkodził drzwi do sklepu z artykułami spożywczymi i wszedł do środka. Łupem sprawcy padło kilkanaście butelek wódki, papierosy oraz wędliny. Pokrzywdzony oszacował straty na prawie 500 złotych.
       Po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Pieniężna. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy. W chwili zatrzymania 32-latek był pijany. W jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Pieniężna usłyszał zarzuty i przyznał się do przestępstw. Jeszcze dzisiaj policjanci wystąpią z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama