UWAGA!

Włamali się do sklepu z elektronicznymi papierosami

 
Elbląg, Włamali się do sklepu z elektronicznymi papierosami
fot. policja

Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy włamali się do sklepu z elektronicznymi papierosami. Sprawcy mają od 15 do 18 lat. To nie jedyne włamanie, jakie mają na swoim koncie. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Do wspomnianego sklepu z elektronicznymi papierosami sprawcy włamali się po raz kolejny. Nie wiedzieli, że lokal jest obserwowany przez policjantów w związku z wcześniejszymi włamaniami. - Wiedzieliśmy o grupie osób dokonującej włamań na terenie Elbląga – mówi policjant operacyjny Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu. – Tworzyli ją młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 18 lat.
       Trzech z nich zostało zatrzymanych zaraz po włamaniu do wspomnianego sklepu. Było to zatrzymanie na tzw. gorącym uczynku. Kolejny mężczyzna został zatrzymany dwa dni później. W swoim mieszkaniu miał część przedmiotów pochodzących z włamań do wspomnianego sklepu, w których, jak ustalili policjanci, uczestniczył. W trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono elektronarzędzia pochodzące z innych włamań dokonanych w ciągu miesiąca na terenie Elbląga. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.
       Młodzi mężczyźni swoje dorosłe życie zaczęli więc od konfliktu z prawem. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Osobie dorosłej może grozić za taki czyn kara do 10 lat pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niedzielny fake
  • @Mini - Ty miałeś być fake, ale pijany ojciec się zapomniał i się urodziłeś.
  • Prewencyjnie połamać łapy. I oczywiście potem ukarać.
  • przydala by sie elektryczna wodeczka
  • Co ze sprawą zarządu spółki Heise & Gostkowski Sp. z o. o. z Elbląga - ciągnącą się już bodajże z 8 lat. Kiedy zapadnie wyrok w sprawie zarządu spółki Heise & Gostkowski Sp. z o. o. i 7 innych oskarżonych. Warto wiedzieć, ongiś było o tym głośno. ! Czy na rozprawie 20 09 2012r, zapadnie wreszcie wyrok będzie rychłe rozstrzygniecie sprawy. Dotyczy nadużyć przy budowie kotłowni na biomasę we Fromborku przez spółkę pod firmą Heise & Gostkowski Sp. z o. o. z Elbląga. Odpowiada przed sądem 9 osób; zarząd tej spółki, pracownicy, współpracownicy i b. burmistrz Fromborka. Wcześniej zapadł wyrok skazujący wspomnianych, przed sądem w Braniewie, został uchylony ze względów proceduralnych. Sprawa K 130/10,Sąd Okręgowy w Elblągu, sala nr … …. .godz. 9.00 dnia 20 09 2012
Reklama