UWAGA!

Wpadł w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali oszusta, którego poszukiwała m.in. policja warszawska i łódzka. Mężczyzna jest w areszcie.

W środę wieczorem do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu policji zgłosił się mężczyzna.
     - Był lekko zdenerwowany - mówi Alina Zając, rzeczniczka elbląskiej policji. - Powiedział, że ukradziono mu dokumenty i chciał otrzymać specjalne zaświadczenie.
     Od policyjnej recepcjonistki otrzymał stosowny druk do wypełnienia. Poinformowano go również, gdzie jest Urząd Miejski, bo tam dokumenty te należy złożyć. Mężczyzna zaczął się wtedy dziwnie zachowywać.
     - Wziął wniosek, zaraz go zwrócił - tłumaczy Alina Zając. - Nie potrafił powiedzieć, gdzie zgubił dokumenty, a przede wszystkim - jak się nazywa.
     Całej rozmowie przysłuchiwał się policjant z sekcji kryminalnej. Postanowił wyjść za mężczyzną. Okazało się, że ten prosto z komendy prosto udał się do hotelu i tam chciał się zameldować. Miał przy sobie fałszywy dowód tożsamości.
     Mężczyzna został zatrzymany. Był nim 25-letni Mariusz P., który w całym kraju popełnił szereg oszustw. Wszędzie działał podobnie. Najpierw zgłaszał na policji utratę dokumentów, otrzymywał specjalne zaświadczenie i posługiwał się nim. Wtedy np. meldował się w hotelach nie na dowód osobisty - który mu przecież rzekomo ukradziono - a na inny, podrobiony dokument.
     Mariuszowi P. grozi teraz pięć lat więzienia. Sąd aresztował go już na trzy miesiące.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • facet robil w konia urzedasow. jakie to przestepstwp? czy sekcja kriminalna policji nie ma juz nic do roboty?
  • Jakbyś się poczuł dupku gdyby to był twój hotel w którym on się tak meldował? Zastanów się najpierw nad tym czy masz coś sensownego do powiedzenia a nie od razu klepiesz.
  • No właśnie. Zastanów się jak masz palnąć coś głupiego pędzlu jeden! Cholera jak ja nie lubię takich komentarzy. Pozdrawiam.
Reklama