UWAGA!

Wyrok za bombowy alarm

Zapadł wyrok w sprawie 20-latka, który w czerwcu tego roku poinformował policję o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z pasłęckich szkół. Żartowniś będzie musiał zapłacić Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu tysiąc złotych, ponadto odpracuje społecznie 40 godzin.

Przypominamy, w piątek 23 czerwca - w dzień zakończenia roku szkolnego - o godz. 12.39 oficer dyżurny pasłęckiej policji otrzymał anonimowy telefon o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej ze szkół w Pasłęku. Natychmiast ewakuowano uczniów i personel szkoły. Policjanci z patrolu minersko-pirotechnicznego ze specjalnie przeszkolonym psem szukali bomby. W międzyczasie ustalono, z którego aparatu telefonicznego zostało wykonane połączenie. Policyjni technicy dokonali oględzin aparatu i zabezpieczyli materiał biologiczny, pozwalający na identyfikację sprawcy na podstawie kodu genetycznego DNA. Działania operacyjne pozwoliły zatrzymać żartownisia. Okazał się nim 20-letni Dominik S., mieszkaniec Pasłęka.
     Mężczyzna przyznał się do fałszywego powiadomienia o podłożeniu ładunku. W swoich wyjaśnieniach nie potrafił jednak wyjaśnić przyczyn takiego zachowania. Wówczas policja z Pasłęka wnioskowała o pokrycie przez 20-latka pełnych kosztów związanych z przeprowadzoną akcją. Sąd Grodzki w Elblągu uznał Dominika S. winnym zarzucanego czynu.
     Dominik S. skazany został na karę miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin. Ponadto został zobowiązany zapłacić na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu kwotę tysiąca złotych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • taaa a pewnie niezaplaci bo niema za co... bo jest bezrobotnym a kare do odpracowania skierowal bym go na wysypisko smieci wybierac aluminium z przywiezionych smieci a nie do zamiatania ulic lub naklejania naklejek na smietniki (tak jak mial moj kolega) poszedl 5h dziennie ponaklejal naklejki nie przykladajac sie do tego i zbani
 • "zabezpieczyli materiał biologiczny, pozwalający na identyfikację sprawcy na podstawie kodu genetycznego DNA"...jaki material? chyba ze facet oplul sluchawke. No ale skad wiadomo, ze to jego slina?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gniecionekartoflezamiastmozgu(2006-12-07)
 • Z tego co wiem badanie DNA jeżeli takie miało miejsce, kosztuje około 1200 zł. Więc kara pieniężna nie starczy nawet na pokrycie tego rachunku, a portfel państwa tylko ucierpi na skazaniu 20 latka ktory nic sobie z tego nie zrobi a 40 h odpracuje albo i nie bo różnie to bywa z tym odpracowywaniem. Lepsze od wybierania aluminium bylo by wieksze namówienie do myślenia o robieniu głupich rzeczy, np. czyszczenie znaków drogowych, zamiatanie kałuży po deszczu, wyrównywanie krawężników
 • On zaplaci 1000zl a ta cala Malgorzata, ktora zatrudniala na czarno ludzi w elektrowni, nie placila im i do tego narazala ich zdrowie zaplaci 2000zl. Smiech na sali, bo slow juz brak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Agatha(2006-12-09)
Reklama