UWAGA!

Zabieg pod pretekstem

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu rozpoczął się wczoraj precedensowy proces dotyczący podstępnego usunięcia ciąży pod pretekstem leczenia nadżerki. Sprawę do prokuratury zgłosiła mieszkanka Olsztyna.

Oskarżono w tej sprawie trzech lekarzy, położną i partnera poszkodowanej Anity Ł.- Tomasza K. Z prokuratorskich akt wynika, że kiedy kobieta powiedziała niedoszłemu ojcu dziecka o ciąży, on zaproponował jej spotkanie z kolegą - lekarzem Wiktorem G; ten z kolei - wizytę u ginekologa Jerzego D. Kobieta nie miała podstaw, by nie wierzyć swojemu partnerowi.
     - Zaproponował mi, żebym nie szła do mojego lekarza w Olsztynie, tylko już w Działdowie, bo miałam się tam przeprowadzić. To były bardzo sensowne argumenty - opowiadała dziennikarzom. - Badanie USG wykazało, że z ciążą jest wszystko w porządku, słyszałam nawet bicie serca. Lekarz zasugerował jednak, bym wyleczyła nadżerkę i Tomasz umówił mnie na wizytę prywatną.
     Zabieg przeprowadził oskarżony Jerzy D., a pomagali mu anestezjolog Mariusz H. i położna Wiesława P. Kilka dni później kobieta zorientowała się, że nie jest już w ciąży.
     - Oczywiście ustąpiły wszystkie typowe objawy związane z ciążą, a nadżerki mi nie wyleczył - mówiła Anita Ł. - Więc był to tylko pretekst.
     Żaden z pięciorga oskarżonych nie przyznaje się do winy. Obrońcy lekarzy mówili, że nie ma dowodów ich winy a poza tym anestezjolog nie miał świadomości, że uczestniczy w zabiegu usunięcia ciąży, i to bez wiedzy i zgody pacjentki.
     Wczoraj zeznania składał przed sądem były partner Anity Ł. - Tomasz K. Oskarżony twierdzi, że kobieta, która pracowała w firmie jego ojca, sama chciała usunąć ciążę.
     - Powiedziała mi, że po zastanowieniu doszła do wniosku, że ma obawy co do ustalenia ojcostwa, bo spotykała się z innym mężczyzną o imieniu Tomasz - wyjaśniał oskarżony. - Lekarz powiedział nam, że zarodek jest zbyt mały i że ciąża jest obumarła. A poza tym później powiedziała mi, że nie ona jest mi winna pieniądze, tylko ja jej, i to spore, bo w czasie usuwania ciąży został popełniony błąd w sztuce lekarskiej i nie będzie mogła mieć już dzieci. W ten sposób mnie szantażowała.
     - To co opowiada Tomasz, to stek bzdur. Nic nie wskazywało na to, że może to tak się skończyć. Naprawdę uważałam, że będą mogła sobie ułożyć z nim życie, bo sądziłam że byłby dobrym partnerem dla mnie i opiekunem dla mojego dziecka - stwierdziła Anita Ł.
     
     Zobacz także: "Podstępna aborcja"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chyba bezprecedensowy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany(2005-04-19)
 • zainteresowany - jednak precedensowy, ale może poprosimy o szczegółowe wyjasnienia jakiegoś prawnika ?
 • oj tam czepiacie sie , moze laska zmarnowalby mu zycie ???? miec bahora , malego szkodnika z jakas typiara to przeciez tragedia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przyszly ojciec(2005-04-19)
 • Do przyszłego ojca: tylko współczuć Twojemu przyszłemu dziecku. Mieć takiego ojca to tragedia. A propos tematu, to nie trzeba grzmocić się z typiarami a nie będzie bahorów (to Twoje słowa-nie moje) Współczuję wszystkim, którzy mieli, mają i będą mieć z Tobą kiedykolwiek do czynienia.
 • Popieram przedmówcę, jak tak bardzo chciała mieć dziecko to niech szuka potencjalnego kandydata który też chciałby mieć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  troskliwy przyszły ojciec(2005-04-19)
 • zastanawiam się jak to możliwe żeby FACET usunął BABCE ciąże bez jej wiedzy????? brzmi przynajmniej podejrzanie...
Reklama