UWAGA!

Zabrakło dowodów

Sprawa elbląskiej firmy, która w nielegalny sposób kupowała i sprzedawała paliwo, została umorzona przez prokuraturę. To jednak jeszcze nie koniec, gdyż działalność tej spółki zbada olsztyński Urząd Kontroli Skarbowej.

Na ślad przestępstwa wpadli w 2000 roku funkcjonariusze byłego UOP-u. Później postępowanie prowadziła elbląska prokuratura.
     - Ustalono, że ta spółka niewątpliwie handlowała benzyną oraz olejem napędowym i paliwowym naruszając przepisy karno - skarbowe - mówi Jolanta Rudzińska, zastępca elbląskiego Prokuratora Rejonowego. - Część paliwa była zakupowana i sprzedawana bez wystawiania faktur. W ten sposób firma unikała obowiązku płacenia podatku VAT. Wynika to z zebranych przez nas dowodów - zeznań świadków czy zabezpieczonych dokumentów.
     Dowody te nie wystarczą jednak, aby sporządzić akt oskarżenie i skierować sprawę do sądu. Dlatego postępowanie zostało umorzone. Materiały zostały przekazane olsztyńskiemu Urzędowu Kontroli Skarbowej. Ma on m.in. ustalić, na jakie straty spółka naraziła skarb państwa, ukrywając część obrotów.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • co tu duzo pisać Baronów też zwolnili sądy sie tłumaczą Ministrom gdy rozmawiałam ze znajomym powiedzał tak przecietny sedza zarabia, przecietny Paliwowy Baron mnoży jego zarobek x4 koperta i po sprawie no ludzie co wy takie naiwne jesteśta sprawiedliwość jest piękna ta teoretyczna niestety w praktycze jej nie ma !!
  • Czyzby stacja benzynowa?
  • A może facet ma dobrą mamusię - notariusza ?
  • jeżeli kraść i oszukiwać to na miliardy , całe szczęście że mam swojego dostawcę paliwa ,i kupuję olej napędowy po 1.70 wiem że nikomu krzywda sie nie stała , a przynajmniej mój diselek pracuje jak należy , nikt nie powinien mieć pewności że tankuje paliwo na stacji dobrej jakości .Paliwo jest jak na nasze zarobki BARDZO DROGIE ,tak twierdzą moi przyjaciele ze Stanów ,i mają rację
Reklama