UWAGA!

Zabrał lekarzowi pieczątkę i chciał sfałszować skierowanie

 Elbląg, Zabrał lekarzowi pieczątkę i chciał sfałszować skierowanie
fot. policja

Policjanci badają okoliczności dość nietypowego zdarzenia, jakie miało miejsce w elbląskim szpitalu. Pewien mężczyzna chciał wymusić na lekarzu, by ten wypisał mu skierowanie na rezonans magnetyczny. Gdy lekarz odmówił, zwyzywał go, chwycił pieczątkę lekarską i wybiegł z gabinetu. Został zatrzymany przez ochronę a na miejsce wezwano policję.

Cała sytuacja miała miejsce w jednym z elbląskich szpitali. Tam zjawił się 37-latek, który zażądał skierowania na rezonans magnetyczny. Jego zachowanie od początku budziło niepokój wśród personelu. Mężczyzna był głośny i arogancki. Gdy spotkał się z odmową wydania takiego skierowania, zwyzywał lekarza a następnie chwycił leżącą na biurku pieczątkę lekarską i wybiegł z gabinetu. Pieczątkę wyrzucił na korytarzum, po tym jak przystawił ją na czystym skierowaniu. Po około dwóch godzinach ponownie zjawił się na szpitalnym oddziale. Tym razem wezwano ochronę.
       37-letni mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony a na miejsce wezwano policyjny patrol. Agresor spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia został przesłuchany. Teraz może odpowiadać za sfałszowanie dokumentacji. Posłużył się bowiem pieczątką, aby sfabrykować skierowanie.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .. Jego zachowanie od początku budziło niepokój wśród personelu. Mężczyzna był głośny i arogancki. Gdy spotkał się z odmową wydania takiego skierowania, zwyzywał lekarza. .. .. Nie rozumiem, przecież był w szpitalu, w którym są różne oddziały, w tym psychiatryk. Z drugiej strony: czy lekarz miał prawo odmówić wystawienia skierowania na bardzo specjalistyczne badanie, może pacjent naprawdę jego potrzebował, a lekarz nie dopełnił swoich obowiązków odmawiając wystawienia skierowania. Każdy kij ma dwa końce.
 • z tymi lekarzami to tez kpina do poki pacjent stoi na nogach to nic mu nie jest
 • Widocznie nie potrzebował i to lekarz decyduje nie pacjent. Jak psychiatra to zdecydowanie nie potrzebował. Śmiesznie to wyglądało. Tylko inni musieli dłużej czekać na pomoc bo było zamieszanie.
 • Ten pacjent zadał skierowania bo tak wyczytał w internecie że jak go boli to rezonnans musi być wykonany To na tej podstawie lekarz powinien?
 • Jakby poszedl prywatnie to by dostał skierowanie na wszystkie badania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Pacjent z nfz(2019-06-18)
 • sfałszować przecież pieczątki są autentyczne i nie wyrzuciłem na korytarzu tylko do rąk pielęgniarki która za mną wybiegła wrócił po dwóch godzinach ale po co i nie zostałem zatrzymany przez ochroniarza tylko pierwy mnie zaatakowal więc się broniłem i w tym momencie biegł na mnie policjant który przygniótł i mam spuchniętą okolicę kości policzkowej dwóch na jednego co oni tam piszą wszystko powiem prokuratorowi
 • Było nie robić awantury to by cię nie poturbowali a jak chcesz mri a porute siejesz to jaki ty chory jesteś, na komisję potrzeba kwitka? Przez ciebie musiałem dłużej w kolejce czekać a nie mam zdrowia do awantur
 • borute o czym ty mówisz a czekaj se tam ajak ci nie pasuje zawsze możesz iść prywatnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pokrzywdzony(2019-06-18)
 • Tak juz jest z tymi informacjami zawsze cos dodaja co nie mialo miejsca
 • wina lekarza definitywnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  pacjent(2019-06-19)
Reklama