UWAGA!

Zaopiekowały się biżuterią

Mieszkanka ul. Hetmańskiej wpuściła do domu kobiety podające się za pracownice opieki społecznej. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęła złota biżuteria i pieniądze.

Do policjantów zgłosiła się mieszkanka ulicy Hetmańskiej, która poinformowała o następującym zdarzeniu: Do drzwi jej domu zapukały dwie kobiety. Przedstawiły się jako pracownice opieki społecznej. Kobieta zaprosiła je do środka. Podczas rozmowy kobiety wypytywały o sytuację materialna, jak sobie radzi przy wykonywaniu codziennych czynności i czy nie ma problemów zdrowotnych. Rozmowa trwała około pół godziny. Kobiety pod pretekstem skorzystania z toalety kilkakrotnie podczas spotkania opuszczały pokój. Po odejściu kobiet właścicielka mieszkania zorientowała się, że padła ofiarą oszustek. Z domu zginęły pieniądze oraz złota biżuteria. Ogółem poszkodowana oszacowała straty na 11 tysięcy złotych.
     - Ofiarami tego typu oszustw padają najczęściej osoby w starszym wieku – mówi Alina Zając, rzecznik prasowy policji w Elblągu. - Oszuści wykorzystują życzliwość tych ludzi i zapraszani do środka okradają mieszkanie.
     Policjanci apelują, by nie wpuszczać do mieszkania osób, których nie znamy. Jeżeli odwiedzi nas osoba podająca się za przedstawiciela jakiejś firmy, należy poprosić o wylegitymowanie się. Można także sprawdzić, czy posiada pozwolenie do prowadzenia działalności lub skontaktować się telefonicznie z firmą, którą reprezentuje. Zawsze można umówić się na spotkanie, wówczas kiedy w mieszkaniu będzie ktoś z domowników albo poprosić zaufanego sąsiada, by towarzyszył w rozmowie z nieznaną osobą.
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama