UWAGA!

Zatrzymano współsprawcę rozboju

 

Wczoraj (21 października) w godzinach porannych policjanci kryminalni zatrzymali Dariusza O. podejrzanego o dokonanie rozboju. 41-latek dusił pokrzywdzonego, a jego kolega zabrał ofierze pieniądze, dowód osobisty i kartę bankomatową.

Zdarzenie miało miejsce 13 października w salonie gier przy ul. Jaśminowej w Elblągu. Dwóch sprawców było świadkami, jak pokrzywdzony wygrał dużą ilość pieniędzy. Wyszli z lokalu, umówili się, co zrobią i wrócili. Jeden z nich od tyłu przydusił pokrzywdzonego, a w tym czasie drugi przeszukał mu kieszenie i zabrał pieniądze w kwocie 600,- zł., dowód osobisty i kartę bankomatową. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery. Na drugi dzień policjanci kryminalni ustalili dane jednego ze sprawców, a następnego dnia zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania.
       Wczoraj policjanci kryminalni zatrzymali drugiego sprawcę. Okazał się nim 41-letni Dariusz O., mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna był wcześniej karany za inne rozboje nawet z użyciem broni. W 2012 roku opuścił zakład karny, gdzie spędził ponad 12 lat za popełnione przestępstwa. W toku czynności policjanci kryminalni udowodnili Dariuszowi O. dokonanie drugiego rozboju na innym mężczyźnie. 24 września w Elblągu 41-latek wraz z innym współsprawcą poszli za starszym mężczyzną. Siłą wtargnęli do jego mieszkania. Tam przewrócili go na podłogę i zabrali mu portfel z dokumentami, w tym z legitymacją niepełnosprawności oraz 320 zł.
      

 

Nie są to wszystkie przestępstwa dokonane przez Dariusza O. W mieszkaniu, w którym się ukrywał podczas przeszukania, funkcjonariusze ujawnili kilka pieczątek wraz z wkładkami, dowody osobiste, paszport i prawo jazdy utracone wcześniej przez ich właścicieli oraz dokumenty świadczące o zawartych kredytach. Dodatkowo w skarpecie sprawcy, policjanci znaleźli białą substancję, która okazała się być kokainą. Funkcjonariusze zawnioskowali o zastosowanie aresztu wobec Dariusza O. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      

asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama