UWAGA!

Zatrzymany za sprzedaż podróbek

 
Elbląg, Zatrzymany za sprzedaż podróbek
fot. (arch. portEl.pl)

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Za pośrednictwem internetowej gazety próbował on sprzedać podrobione perfumy oraz odzież. Teraz odpowie za naruszenia prawa własności znaków towarowych.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Na ogłoszenie zamieszczone na jednym z elbląskich portali internetowych odpowiedzieli… policjanci. Okazało się, że 24-letni mężczyzna oferował do sprzedaży odzież i perfumy. Zarówno pierwszy jak i drugi towar opatrzony był logiem znanej marki – był jednak tylko podróbka. 24-letni Tomasz D. został przesłuchany. Zabezpieczone przedmioty trafią teraz do biegłego, który oceni towar pod kątem oryginalności lub podrobienia. Mężczyzna sprzedając go posługiwał się bowiem znakami towarowymi oryginalnych produktów a to jest zabronione. Teraz odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
       Używanie oryginalnego loga firm przy sprzedawaniu podrobionych kosmetyków czy innych rzeczy, jest przestępstwem. Często produkty „podrobione” są znacznie słabszej jakości niż oryginał. Sprzedający taki towar bazują na niższej cenie, która ma zainteresować kupujących.
      
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama