UWAGA!

Papież - patron

Od 1999 roku III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu nosi imię Jana Pawła II. Dzisiaj w szkole prawie wszystkie lekcje zostały odwołane.

Nauczyciele wspólnie z uczniami wspominają swojego patrona, oglądając specjalny film poświęcony papieżowi i jego wizycie w Elblągu.
     - Przez pięć lat dokumentowaliśmy niemal wszystkie sprawy związane z naszym patronem i mogę powiedzieć, że byliśmy świadkami historii. Najbliższe jest jednak to, że papież gościł w Elblągu. I właśnie mamy wspaniały materiał filmowy dokumentujący tę wizytę, który pokazujemy uczniom - mówi Jan Zaborowski, dyrektor III LO w Elblągu.
     Młodzi ludzie z III LO w Elblągu powiedzieli, że są dumni z faktu, iż patronem ich szkoły jest Jan Paweł II.
     - Wcześniej jakoś nie zdawałem sobie sprawy, że mamy takiego patrona, a teraz czuję się zaszczycony, że mogę chodzić do takiej szkoły - mówił nam jeden z uczniów. - Ubraliśmy się na galowo, bo jakoś nie wypada, abyśmy przyszli zwyczajnie ubrani lub w dresach.
     - Atmosfera w szkole jest nieszczególna, jest smutno - dodaje inna uczennica.
     Jan Zaborowski zapowiedział, że od jutra cała społeczność szkoły na znak żałoby będzie nosić czarne tasiemki i jak dodał, że na dzień przed pogrzebem Ojca Świętego uczniowie i nauczyciele wspólnie uczestniczyć będą we Mszy świętej.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Lekcje odwołane?? Chyba nie w tej szkole... Niestety lekcje odbyły się normalnie, wraz ze sprawdzianami... A apel był niestety krótki ... :( Spodziewałam się czegoś innego, skoro tak wielki człowiek jest patronem tej szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica III LO(2005-04-04)
 • Drodzy uczniowe, najgodniej jak mozecie uczcić pamięć Jana Pawała II to najk najlepsze osiagniecia w nauce. Papież na pewno nie byłby zadoaolony gdybyście w tak waznym momencie dla całego swiata odstapili od nauki. Uczcie się, bo możecie to robić zgodnie ze swoim sumieniem o co walczył Jan Paweł II prez całe swoje szlachetne życie. Czcijcie jego pamięć ucząc się, o wielkości kraju swiadczą jego wykształceni i światli obywatele.
 • szczerze mówiąc zgadzam sie z opinią koleżanki z III LO, apel był bardzo krótki, w zupełności nie oddający tego co się stało. Skoro w naszej szkole działa Samorząd Szkolny i w dodatku Papież jet naszym patronem to uważam że powinnien stanąć na głowie żeby cos przygotowac.Poza tym III LO jak zwykle chciało byc do przodu i pokazac prezentacje multimadialne a wystarczyłoby zupełnie 2 minuty ciszy na stadionie w gronie wszystkich uczniów i nauczycieli. To co nam wpajano od lat"wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali"niestety nie zostało pokazane dzisiaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica klasy III(2005-04-04)
 • czy ktos wie czy w elblagu organizowany jest bialy marsz? prosze o odpowiedz
 • Peka jest o 19 od placu wolnosci do katedry jest marsz mlodziezy
 • hm... a jakieś dokładniejsze wiadomości?? W jaki dzień się odbędzie?
 • dzis sie odbedzie
 • Najwyższy czas uczennico III klasy wziąć sprawy w swoje ręce. Roszczeniowy stosunek do życia i całego otoczenia można jeszcze zrozumieć w przypadku nieco starszego pokolenia, ale Tobie i Twoim rówieśnikom już chyba nie wypada. W Was przecież nadzieja i przyszłość. Własnie chyba tego chciałby Ojciec Święty.
 • Zgadzam sie z przedmówcą. To do Was, Młodziezy byly kierowane wszystkie słowa Ojca Świętego. To was ukochał ponad wszystko i od Was oczekiwał działania. Nie poddawajcie się, działajcie dla niego. Chociaz o dsoboty czas się zatrzymał...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karolek(2005-04-04)
 • No to jak stoi czas w miejscu, to "karolek" nigdy nie wydoroslejesz.
 • Ale ściemy tutaj lecą, przecież chodzę do III. heheehhehehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie wierzmy mediom!!!(2005-04-04)
 • do części uczniów nie dotarły wiadomosci o apelu a mimo to przyszli ubrani na galowo większość z czarnymi wstążeczkami to chyba mowi samo za siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2005-04-04)
Reklama